Laikam jau šāds "izsalkums" mums visiem ik pa laikam ir ļoti vajadzīgs. Un ne tikai lai sajustu uzvaras garšu un motivāciju turpināt, bet arī – un varbūt pat vairāk! – lai atgādinātu sev, ka citu gaidas un vērtējums ne vienmēr skaidri ataino patieso situāciju un parāda mūsu spējas un varēšanu. Tā "uzlēkšana augstāk par savu dibenu" un pārkāpšana citu noteiktajiem rāmjiem, sasniedzot kaut ko vairāk, kaut ko plašāk, jau patiesībā tepat mūsos sēž. Jautājums, cik tai noticam un vai vispār spējam paši to pamanīt.
Ritot Ukrainas kara otrajam gadam, man ne reizi vien šādi pat bijis jādomā par brīvprātīgajiem, kas uzņēmušies palīdzības koordināciju, vāc ziedojumus un paši ziedo savu brīvo laiku, lai palīdzētu sasniegt mērķus, kas ir daudz lielāki par viņiem pašiem. Un, protams, te jārunā ne tikai par palīdzību Ukrainai. Ir vēl arī citas lielas un skaistas lietas, ko līdzcilvēkiem ar apbrīnojamu entuziasmu un ticību izdevies sasniegt un panākt. Jo arī viņi ir pozitīvā ziņā izsalkuši – pēc labākas vides apkārt, pēc nākotnes, no kuras nav bail, pēc miera savās mājās un pasaulē. Kāds jau var teikt, ka tie ir pārāk lieli un cēli lozungi, bet reizēm tikai tādu izvirzīšana ļauj izveidot un arī veiksmīgi ritināt uz priekšu to ikdienas darbu riteni, no kā tās lielās lietas sastāv.
Iespējams pat, ka tikai šāds "izsalkums" vispār ļauj kam attīstīties un augt.
Pēc kā "izsalkuši" esat jūs?
Šīs nedēļas, 15.-21. septembra, žurnālā SestDiena lasiet:
TUVPLĀNĀ. Īstais vīrs pareizajā laikā
Latvijas basketbola valstsvienība pēc neatkarības atgūšanas itāļu speciālista Lukas Banki vadībā ar izcīnīto piekto vietu Pasaules kausā ir guvusi lielu panākumu. Kā un kāpēc tas izdevās, un cik liela loma tajā ir trenerim?
PASAULĒ. Vai Indija mainīs savu vārdu?
Indijā nule kā notikušās G20 valstu līderu sanāksmes laikā plašu uzmanību piesaistīja fakts, ka Indijas premjerministrs Narendra Modi savas delegācijas priekšā novietoja nevis plāksnīti ar vārdu Indija, bet gan citviet mazāk zināmo valsts nosaukumu Bharata. Tas jau ir raisījis spekulācijas, ka Indija varētu atteikties no sava līdzšinējā galvenā nosaukuma. Pie kādām sekām tas var novest, un kāda kopumā ir valstu pieredze, mainot to nosaukumus?
FOKUSĀ UKRAINA. Pretuzbrukuma mīnu lauki
Nu jau labu laiku notiek Ukrainas daudz apspriestais un iepriekš ilgi gaidītais pretuzbrukums. Kas izrādījušies tā vājie punkti, kas – stiprās puses, un kādas solās būt perspektīvas un nākotnes taktika?
CILVĒKS = VALSTS. Brīvprātīgie darītāji
Latvijā brīvprātīgā darba veicēju netrūkst, bet neviena vien organizācija atzīst, ka traucē nesakārtotie likumi. Kur „caurumi” ir vislielākie, kas tiek darīts lietas labā, lai tos aizlāpītu? Un galu galā – kāpēc vispār cilvēki kļūst par brīvprātīgajiem?
SestDienas SALONS. Laima pie Laimas pulksteņa
Kinorežisore Laima Žurgina brīdi pirms 80 gadu jubilejas par Paula kautrīgumu, muļķu perināšanu un par to, kuri jāliek ministros
LAIKA MAŠĪNA. Avārija prasa pirmo aviopasažiera dzīvību
Pirms 115 gadiem, nogāžoties brāļu Raitu konstruētajai lidmašīnai Wright Flyer, gāja bojā amerikāņu armijas leitnants Tomass Selfridžs. Viņš tādējādi kļuva par pirmo aviopasažieri, kas zaudējis dzīvību, avarējot lidaparātam
IZPĒTĪTS. Sešu rokasspiedienu teorija darbojas
Matemātiķi izskaitļojuši, ka arī mūsu apdzīvotajā pasaulē patiešām iespējams sasniegt jebkuru vajadzīgo cilvēku ar sešu citu personu starpniecību
Kā arī ŠONEDĒĻ, ZVAIGŽŅOTĀ NEDĒĻA, KULTŪRIZKLAIDES DEVA, SestDienas VAKARIŅAS, KINO, ZIRNIS ĒD, IZPĒTĪTS, MĪKLA, HOROSKOPI, SMALKĀS APRINDAS un ANEKDOTES.