Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Labrīt, biedri! Sāksim rīta vingrošanu!

Pēdējās desmitgadēs visā pasaulē aizvien vairāk uzmanības pievērš sportošanas blakus efektiem, – savu rakstu šajā SestDienas numurā sāk Iļja Poļakovs, iedvesmojies no vislielākās starptautiskās futbola nometnes Football for Friendship jeb Futbols draudzībai apmeklējuma.

Šajā futbola festivālā 12 gadu veciem bērniem no visas pasaules dažādu rasu, reliģiju un tautību bērni ar dažādu veselības stāvokli tiek savākti vienkopus, sadalīti komandās un izrauti no savas komforta zonas. Katrā komandā ir vismaz pa vienai meitenei vai vienam bērnam ar kustību traucējumiem, stāsta Poļakovs. "Nevienā komandā nedrīkst būt vienas valsts pārstāvju. Tā bērni tiek mudināti meklēt kopīgu valodu burtiskā un pārnestā nozīmē ar citu kultūru pārstāvjiem. Un katrai komandai kvalificēta trenera vadībā ir dots uzdevums spēlēt futbolu tā, lai sevī iemiesotu vislabākās cilvēcīgās īpašības."

Jāsaka atklāti un paškritiski – salīdzinājumā ar pasaules sporta zvaigznēm mēs, cilvēki parastie, tajos sporta veidos, kuros šīs zvaigznes ir sasniegušas meistarību tuvu pilnībai, arī esam kā radījumi ar īpašām vajadzībām. Lai gan "īpašas vajadzības" ir politkorekts, tātad neko neizsakošs termins. Mēs blakus Dārziņam, Strēlniekam vai Gulbim laukumā izskatāmies vienkārši tizli. Bet, ja pasaulē ies plašumā Iļjas aprakstītā sportošanas blakusefektu izcelšanas kustība, tad mums ir cerības kļūt par cilvēkiem ar īpašām vajadzībām pozitīvā nozīmē, proti, varēsim pretendēt uz dalību, lai arī varbūt ne visas sezonas garumā, bet tikai dažos spēles mirkļos, piemēram, Dalasas Mawericks. Vai vismaz Latvijas futbola izlasē. Pēdējā no minētajām mūsu parādīšanās laikam nevarētu nodarīt neko sliktu arī rezultātiem.

Šīs SestDienas,  2. – 8. augusta, numurā lasiet:

SestDienas SALONS. Agri vai vēlu Eiropā būsim kopā. Gruzijas vēstniece Latvijā Tea Maisuradze par savas valsts ceļu uz ES un NATO, 2008. gada 7. augusta Krievijas pilna mēroga militārās agresijas sekām un šīs vasaras protestiem.
 

PASAULĒ. Māte, ārste un politiķe. Eiropas Komisijas nākamās priekšsēdētājas Urzulas fon der Leienes, kura pati sevi dēvē par "māti, ārsti un politiķi", līdzšinējā politiskā darbība ir izpelnījusies ļoti pretrunīgu un bieži vien nosodošu vērtējumu. Tajā pašā laikā viņa ir politiķe, kas nevairās no nepopulāriem lēmumiem, lai gan šie lēmumi ne vienmēr ir devuši pozitīvus rezultātus.

TUVPLĀNĀ. B faili un atmiņas par tagadni. Pedagogi un autoritātes var aizšķilt, bet bez savas gribas nedegsi, ir pārliecināta režisore Signe Birkova, kura stāsta arī par to, kāpēc ir vajadzīgas filmas par citplanētiešiem un kāpēc kino vienmēr vissvarīgākais ir pārdzīvojums, nevis akadēmiski prātojumi.

NOTIEK. Sarunāties vienā līmenī. Valmieras Vasaras teātra festivāls pievēršas dzīvajai pilsētai.

FOKUSĀ. Par pieaugšanu un brāļu būšanu. Brāļoties visforšāk ir no attāluma, secinājuši brāļi Sprukuļi. Taču arī kopā nav ne vainas. Abi tikko beiguši vidusskolu, bet jau pamanīti uz teātra skatuves, un nu, kā saka tipiskās skolu izlaidumu runās, – visa dzīve priekšā un pašu rokās.

SPORTS. Rezultāts paliek ārpus tablo. Ir pierasts sportu uzlūkot caur sacensību gara prizmu, taču patiesībā tas sniedz daudz plašākas iespējas attīstībai. Ne tikai fiziski, bet arī garīgi. Pēdējās desmitgadēs visā pasaulē aizvien vairāk uzmanības pievērš sportošanas un sacenšanās blakus efektiem un rezultātus vēro ne tikai uz tablo vai protokolos, bet arī izvērtējot individualitāšu attīstību.

CEĻOJUMS. Garančas balss un Vīnes pilis. Ja gribas sajust aristokrātijas dzīves smalkumu, jābrauc uz Austriju – tās galvaspilsētā starp lētiem suvenīru tūkstošiem varēs ieraudzīt arī īsto un vienīgo Skūpstu, izbaudīt kūku saldumu pēcpusdienās un visbeidzot doties vēl drusku tālāk, līdz sena klostera pagalmam, un zem zvaigznēm klausīties zvaigžņotu klasiku Elīnas Garančas festivālā.

Kā arī ŠONEDĒĻ, PRIEKŠĀ, AKTUĀLS VIEDOKLIS, SPORTS AUGUSTĀ, ZVAIGŽŅOTĀ NEDĒĻA, NEDĒĻAS KULTŪRIZKLAIDES DEVA, KINO, ZIRNIS ĒD, SestDienas  VAKARIŅAS, IZPĒTĪTS, MĪKLA, HOROSKOPI, ANEKDOTES un SMALKĀS APRINDAS.

 

Top komentāri

* pletīzeris
*
nošķaudās un iebliež autoratīvajam biedrim meistaram starp sēnēm ... saucot uz revolūciju par taisnību, un aicina sākt tām- kuras valda par sirdi un prātiem ... rītos suģestijai -YouTube "Electro Opera" (kiss, kiss music!)
kiss, kiss music !
k
...aicinātājam, bez iešanas reliģiskām spējām pa ūdens virsmu, nav obligāti atsaukies uz laicīgiem prāta spriedumie ..., bet ir tiesības runāt par savu sirsbalss intuīciju, kura nu nav - "tīkami fiksētā sirdsapziņa"
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas


Aktuāli

Solisti teātri nerada. Saruna ar režisori Māru Ķimeli

Ar kartupeļiem savā dzīvē esmu izdarījusi pilnīgi visu, saka režisore Māra Ķimele (76), aicinot nestāvēt dīkstāvē, bet strādāt. Viņasprāt, veidu, kā pastāvēt un darboties, var atrast vienmēr – arī ...

Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā


SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons


Pasaule

Vairāk Pasaule


Politika

Vairāk Politika


Tēma

Vairāk Tēma


Pieredze

Vairāk Pieredze


In memoriam

Vairāk In memoriam


Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag


SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes


Dienasgrāmata

Vairāk Dienasgrāmata