Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +1 °C
Skaidrs
Svētdiena, 21. aprīlis
Marģers, Anastasija

Izpētīts

Garša atklāj personību

Zinātniski pētījumi izskaidro, kādēļ dažiem cilvēkiem patīk sāļa garša, bet citiem salda vai asa.

Par atmiņām jādomā

Droši vien ikvienam ir pazīstama sajūta, ka daži piedzīvojumi spilgti iespiežas atmiņā uz visu mūžu, bet citi tās pašas dienas notikumi pagaist no prāta jau pēc dažām nedēļām vai mēnešiem. Iespējams, neirozinātnieki beidzot atminējuši mīklu, kādēļ tā.

Vīrieši – lielāki "kaķu cilvēki"

Rietumu sabiedrības kolektīvajā apziņā dzīvnieku mīlestība ir "sieviešu specialitāte". Mājdzīvniekus iemīļojušas gan jaunas skolnieces, gan rūdītas "kaķu tantes", par četrkājainajiem draugiem rūpējoties gluži kā par saviem bērniem.

Filmu žanri atklāj raksturu

Zinātniskos pētījumos noskaidrots, ko par cilvēku personību liecina viņu iecienītās filmas.

Lieldienu salai sava rakstība

Lieldienu priekšvakarā saņemtas aizraujošas ziņas no Lieldienu salas – tās iezemieši izdomājuši savu rakstību ilgi pirms eiropiešu ierašanās.

Ledusskapja magnēti labam noskaņojumam

Ledusskapi nosējušie krāsainie magnētiņi ar ainām no apmeklētajām valstīm ar laiku var traucēt atvērt durvis un piekļūt ēdienam, taču tiem ir ārkārtīgi liela nozīme laba noskaņojuma uzturēšanā.

Piesārņotākais gaiss – Āzijā

Varam atviegloti nopūsties – rīdzinieki elpo tīrāku gaisu nekā liela daļa pasaules metropoļu iedzīvotāju. Šveices gaisa kvalitātes tehnoloģiju kompānijas IQAir uzturētajā piesārņotāko pasaules pilsētu tiešsaistes kartē gandrīz visas Baltijā esošās mērījumu stacijas iezīmētas zaļā krāsā, kas nozīmē, ka to tuvumā gaisa kvalitāte ir laba.

Brokastis – labas vai sliktas?

Ēst vai neēst brokastis? Šis jautājums ik pa laikam nodarbina veselīga dzīvesveida praktizētājus labklājības zemēs. Dzirdētas teorijas gan par pirmās ēdienreizes pozitīvo nozīmi enerģijas uzņemšanā turpmākajai dienai, gan par brokastīm kā traucēkli liekā svara samazināšanas centienos.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide