Lundas Universitātes pētnieki eksperimentā noskaidrojuši, ka vīrieši sāpes izjūt mazāk, ja medicīnisku procedūru veic sievietes.
Skandināvu speciālisti pētījumu veica trīs kārtās. Pirmajā vienādi ģērbti ārsti ar lāzera impulsu stimulēja dalībnieku pēdas un lūdza viņus novērtēt sāpju līmeni. Lai arī abu dzimumu mediķi izmantoja identisku metodi un lāzera impulsa stiprumu, dalībniekiem šķita, ka sieviešu veiktās manipulācijas ir mazāk sāpīgas. Otrajā kārtā pašiem dalībniekiem bija jānospiež poga, kas aktivizēja vieglas elektriskās strāvas sitienus pa dalībnieka ķermeni. Kad sitieni kļuva pārāk sāpīgi, pogu drīkstēja atlaist. Arī šajā eksperimentā blakus dalībniekiem pārmaiņus bija ārstes un ārsti, un arī šajā gadījumā rezultāti bija ļoti līdzīgi.
Trešajā posmā mediķi iztaujāja 245 pacientus trīs dažādās nodaļās, kuri bija nesen pamodušies no narkozes pēc operācijas, par viņu pašsajūtu un sāpēm. Un arī šeit sieviešu klātbūtnē vīrieši mazāk sūdzējās par diskomfortu, teikts žurnāla Biology of Sex Differences publikācijā. Darba autori atturas no nepārprotama skaidrojuma, kādēļ sieviešu klātbūtne mazina sāpes. Iepriekš veiktos pētījumos izvirzītas hipotēzes, ka pacientu nomierināšanā palīdz sieviešu līdzjūtīgā daba, savainoto bērnības atmiņas par mātes nomierinošo pieskārienu vai pat vīriešu nevēlēšanās izrādīt vājumu.