«Refraktīvā ķirurģija ieteicama pacientiem, kuriem ikdienā brilles traucē un šķiet ļoti apgrūtinoši lietot kontaktlēcas. Šāda veida ķirurģija pēdējos gados pasaulē tiek pielietota plaši, taču kā jebkura operācija tā saistīta ar zināmu risku,» saka Rīgas Stradiņa universitātes profesore Guna Laganovska.
Lēmums par labu refraktīvajai ķirurģijai ir pacienta, nevis mediķa izvēle, uzsver oftalmoloģe Ilze Strautmane un skaidro: «Tā ir sava veida kosmētiskā operācija. Es neesmu to ārstu vidū, kas noteikti iesaka veikt operāciju, it īpaši, ja tuvredzība nav spēcīga. Lai arī daudziem pacientiem operācijas rezultāti ir ļoti labi, redze uzlabojas, tomēr jāņem vērā, ka jebkura ķirurģiska iejaukšanās saistīta risku.» Viņa arī piebilst, ka pastāv dažādi veidi, kā veikt refraktīvo ķirurģijas operāciju, bet populārākais veids ir lāzerkorekcija.
Profesors Igors Solomatins, kurš savā acu rehabilitācijas un redzes korekcijas centrā piedāvā veikt redzes lāzerkorekcijas operācijas, norāda, ka «galvenās pacientu bažas ir par sāpēm operācijas laikā, redzes pasliktināšanos vai pat zudumu pēc operācijas, par nenoturīgu operācijas rezultātu un citām, viņuprāt, iespējamām komplikācijām.» Tomēr, pēc ārsta domām, pacientu bažām nav pamata. «Operācijas laikā pacients neizjūt sāpes, ja nu vienīgi minimālu diskomfortu,» stāsta I. Solomatins un piebilst, ja pacients tiek rūpīgi izmeklēts pirms operācijas, komplikācijas nav iespējamas.