Ar programmas atbalstu lasītājiem visās 804 publiskajās bibliotēkās būs pieejami tādi izdevumi kā grāmata un klausāmgrāmata (Divas) puses: latviešu kara stāsti: Otrais pasaules karš karavīru dienasgrāmatās, kā arī būs pieejams Latvijas vēstures atlants, Arheoloģiskais ceļvedis latviešu un Latvijas vēsturē.
Grāmatu iepirkumā īpaša uzmanība pievērsta Latvijas un Eiropas vēsturei, tāpēc daudzām bibliotēkām iegādātas arī grāmatas Normana Deivisa Eiropas vēsture, 1990. gada 4. maija Latvijas Neatkarības deklarācija: starptautiskie un iekšpolitiskie aspekti, Latvija un latviskais: nācija un valsts idejās, tēlos un simbolos un citi izdevumi.
Tāpat bibliotēkās būs iespēja lasīt Dzintras Gekas grāmatas Sibīrijas bērni: mums bija tas jāizstāsta divus sējumus un grāmatu Lībieši. Vēsture, valoda un kultūra. Krājumu papildinājums bibliotēkās ietver arī grāmatas par mākslu un kultūrvēsturi, tajā skaitā izdevumus Mākslas enciklopēdija: no viduslaikiem līdz mūsdienām, Jana Gimpela Arhitektūras vēsture: no antīkās pasaules līdz mūsdienām un nesen iznākušo grāmatu par izcilo mākslinieku - Ģederts Eliass. Līdzās grāmatām bibliotēkās būs pieejamas arī klausāmgrāmatas - Aleksandra Čaka Domās par tevi dzejas izlase un divi CD, Veras Āboliņas-Singajevskas grāmata Mans mūžs un CD ar aktrises balss ierakstiem, kā arī citas klausāmgrāmatas.
Ekspertu komisijā darbojās pārstāvji no KM Sabiedrības integrācijas departamenta, KM Bibliotēku un arhīvu nodaļas, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Izstāžu nodaļas, Latvijas Bibliotekāru biedrības, Bauskas Centrālās bibliotēkas un Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas. LETA