Gaisa temperatūrai paaugstinoties virs nulles, sniega kušanas ūdeņiem bagātināto kalna virskārtu iespējams sevišķi viegli sabojāt, skaidroja VVD. Dienests vērš uzmanību, ka sekmīgas rekultivācijas rezultāta uzturēšanai šajā teritorijā Rīgas pilsētas pašvaldībai ir jānodrošina Deglava ielas kalna virskārtas seguma (ar ko apklāti sablīvētie atkritumi) ūdensnecaurlaidība un atbilstoša biezuma saglabāšana. Patlaban īstenoto pasākumu rezultātā šajā teritorijā ir samazināti iespējamie vides piesārņojuma riski, tomēr, lai šī teritorija arī nākotnē neradītu papildu vides piesārņojuma riskus un neapdraudētu apkārtējos iedzīvotājus, būtiski nodrošināt tās nepieejamību atkusnī līdz brīdim, kad Deglava ielas kalna virskārtas segums būs pietiekami nostiprināts ar veģetācijas palīdzību, uzsver VVD. Tas varētu prasīt vienu līdz divus gadus.
Jau ziņots, ka, palielinoties sniega daudzumam, rīdzinieki ignorējuši pašvaldības aizliegumu atrasties no atkritumiem izveidotajā kalnā Deglava ielā. Pēc projekta pabeigšanas piecus gadus ir aizliegts apbūvēt šo kalnu, un vismaz tuvāko gadu to nav ļauts izmantot arī ziemas priekiem. Teritorijā izvietotas attiecīgas aizlieguma zīmes, taču iedzīvotājus tas nav atturējis izmantot kalnu nobraucieniem ar kamaniņām.
Rīgas domē norāda, ka iedzīvotājiem tiek skaidrots, ka tas nav atļauts, un pašreiz darbinieki paļaujoties uz iedzīvotāju godaprātu. Ja situācija nemainīsies, pašvaldība meklēs risinājuma variantus, iespējams, piesaistot pašvaldības policiju, sacīja domes pārstāvis Uģis Vidauskis.