CDU, kuras stiprā kārts bija Vācijas politikas uzlecošā zvaigzne un Lejassaksijas līdzšinējais premjerministrs Deivids Makalisters, ieguva 36% vēlētāju atbalstu, lai gan aptaujas pirms vēlēšanām liecināja, ka konservatīvais spēks varētu saņemt 40% balsu.
Krietni labāk, nekā cerēts, veicās CDU sabiedrotajai partijai Brīvie demokrāti (FDP). Tā ieguva 9,9% balsu, lai gan iepriekš aptaujas rādīja, ka tā varētu nesaņemt pat 5% vēlētāju atbalstu, kas nepieciešams, lai iekļūtu parlamentā. FDP pie šī panākuma lielā mērā tika, pateicoties daudziem CDU atbalstītājiem, kuri izmantoja Vācijas tā saucamo divu balsu vēlēšanu sistēmu un nobalsoja gan par CDU, gan par FDP, lai glābtu centriski labējo koalīciju.
Tomēr par matu labāk veicās kreisajiem politiskajiem spēkiem. Lielākā opozīcijas partija SPD ieguva 32,6% balsu, bet tās ilggadējie sabiedrotie zaļie - 13,7%, un tas ir partijas visu laiku labākais rezultāts Lejassaksijā, raksta Reuters.
Lejassaksija ir piektā federālā zeme, kur CDU pēdējo divu gadu laikā pēc vietējām vēlēšanām bijusi spiesta atdot varu SPD/Zaļo koalīcijai. Daudzi uzskata, ka tas ir ļoti nopietns trauksmes signāls kanclerei A. Merkelei, kura cer saglabāt varu arī pēc septembrī paredzētajām nacionālajām vēlēšanām. «Cīņa par kanclera amatu būs daudz nežēlīgāka, nekā A. Merkele iedomājas,» pirmdien rakstīja ietekmīgais nedēļas izdevums Der Spiegel.
Pēc svētdienas balsojuma savu lielo izdevību sajutuši arī sociāldemokrāti. «Lejassaksijas vēlēšanu iznākums nozīmē, ka šogad ir iespējama valdības un varas maiņa, ja mēs skatāmies septembra virzienā,» SPD kanclera amata kandidāts Pērs Šteinbruks sacīja raidsabiedrībai Deutsche Welle.
Neveiksme Lejassaksijā CDU ir dubultā rūgta, jo līdz ar to Vācijas parlamenta augšpalātā Bundesrātā vairākumu ieguvusi kreiso koalīcija, kas turpmāk varēs bloķēt A. Merkeles valdības likumdošanas iniciatīvas un iesniegt savus likumprojektus.