Uzreiz gan jāsaka, ka nekādā gadījumā nepretendējam uz absolūto patiesību socioloģijas lauciņā, taču mūsu līdz šim veikto aptauju rezultāti dažubrīd ir tik interesanti, ka grēks tos aizlaist nebūtībā, neapkopojot un nepadaloties ar tiem plašākā auditorijā.
Tā kā mūs neizklaidē valdības veidotāju piedāvātais cirks, vēl jo vairāk - tas samērā spēcīgi nogurdina, par pirmās aptaujas tēmu ilgi nešaubījāmies. Mēs vēlējāmies izmērīt arī mūsu lasītāju attieksmes temperatūru attiecībā pret valdības veidošanas procesu un politiku kopumā.
Izmērījām un nobijāmies. Sniegto atbilžu sadalījums liek aizdomāties, vai Dienai maz turpināt aprakstīt valdības veidošanu un politiku vispār. Vai nebūtu jēgpilnāk pāprofilēties un koncentrēties uz citām tēmām? Bet, ja nopietni, Diena, protams, rakstīja, raksta un aprakstīs politisko procesu, taču, nav ko slēpt, atgriezeniskā saite, ko ieguvām, liek aizdomāties - kam gan būtu jānotiek, lai ļaudis atgūtu ticību politiskajam procesam un politiķiem? Kam būtu jānotiek, lai politikas un partiju kontekstā mēs runātu par idejām, ideoloģijām un atbildību, nevis saimnieciskiem grupējumiem un to interesēm? Kam būtu jānotiek, lai uz nākamajām Saeimas vēlēšanām mēs dotos ar pārliecību, ka mūsu balsis ir spējīgas kaut ko mainīt, padarot Latviju par labāko vietu zemes virsū? Diena