Gada rīdzinieka titulu tradicionāli piešķir cilvēkiem, kuri ar savu talantu un darbu ir veicinājuši Rīgas atpazīstamību, pievērsuši sabiedrības uzmanību Latvijas galvaspilsētai, tā veicinot tās attīstību un radot interesi par to, pastāstīja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore Dzintra Āboliņa. Pēc viņas teiktā, Zaiga un Māris Gaiļi ir rūpējušies par kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu, atjaunojot un rekonstruējot Berga bazāra ansambli, daudzus namus Ķīpsalā, iedvešot jauno dzīvību industriāliem ansambļiem, glābjot koka ēkas. Savukārt Ķīpsalā, Mazā Balasta ielā 8 izveidots Žaņa Lipkes muzejs tajā vietā, kur Otrā pasaules kara laikā viņš bedrē zem šķūņa slēpa no geto izglābtus ebrejus.
Rīgas domes Atzinības rakstus un piemiņas balvas saņēma arī vairāki citi Gada rīdziniekam 2013 izvirzītie kandidāti. Par Rīgas vārda iemūžināšanu Pamira kalnu virsotnē tika apbalvoti alpīnisti, kuri 17. augustā sasniedza Pamira kalnu virsotni un deva tai vārdu Rīga. Apbalvoti tika arī filmu triloģijas Šķērsiela režisors Ivars Seleckis un scenārija autors Tālivaldis Margēvičs. Apbalvoto vidū ir Latvijas Universitātes asociētais profesors Vjačeslavs Kaščejevs par ieguldījumu kvantu fizikas pētniecībā un Rīgas zinātnes sasniegumu popularizēšanu. Par latviešu literatūras un Rīgas kultūrvides popularizēšanu apbalvots Matiass Knolls. Rīgas domes Atzinības rakstu saņēma Latvijas Nacionālā vēstures muzeja direktors Arnis Radiņš par ieguldījumu Rīgas vēstures pētniecībā, bet par augstiem sasniegumiem sportā un Rīgas maratona popularizēšanu Atzinības rakstu saņēma skrējēja Jeļena Prokopčuka. Pretendentus apbalvojumam Gada rīdzinieks varēja pieteikt ikviens Rīgas iedzīvotājs. Iesūtītos pieteikumus vērtēja žūrija Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova un viņa vietnieka Andra Amerika vadībā. Žūrijā bija iekļauti Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, režisors Andrejs Žagars, mākslas zinātnieks Ojārs Spārītis, Rīgas Tehniskās universitātes rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis, sociologs Arnis Kaktiņš, žurnālisti Natālija Vasiļjeva, Anita Daukšte un Guntis Bojārs.
Rīgas domes svinīgās sēdes laikā tika pasniegta arī Rīgas domes un Latvijas Zinātņu akadēmijas balva. To šogad saņēma Andris Caune, kurš visu darba mūžu ir veltījis arheoloģijai un vēstures pētīšanai.