«Laikā, kad pasaule kļūst arvien ciešāk savienota, lēmums palikt virtuāli izolētiem atstās ļoti lielu ietekmi uz viņu fizisko pasauli, ekonomisko izaugsmi un tā tālāk, un viņiem būs grūtāk ekonomiski tikt līdzi pārējiem,» Ē. Šmitu citēja raidsabiedrība BBC. Piekļuve internetam Ziemeļkorejā ir ierobežota. Tikai nelielai daļai iedzīvotāju ir datori, turklāt no tiem iespējams piekļūt tikai valsts iekšējam tīklam.
ASV Valsts departaments kritizēja Google priekšsēdētāja privāto braucienu uz Ziemeļkoreju, norādot, ka tam izvēlēts nepiemērots laiks. ASV patlaban aicina ANO Drošības padomi stingrāk vērsties pret Phenjanu, reaģējot uz tāla rādiusa raķetes palaišanu, neskatoties uz starptautiskās sabiedrības brīdinājumiem to nedarīt.
Braucienā uz Ziemeļkoreju piedalījās arī bijušais ASV Ņūmeksikas štata gubernators Bils Ričards, kurš aicināja Phenjanu noteikt moratoriju turpmākiem raķešu vai iespējamiem kodolieroču izmēģinājumiem.
Lai gan brauciens uz Ziemeļkoreju izpelnījies kritiku, Google līdz šim palīdzējis atklāt ko jaunu par pārējai pasaulei slēgto valsti. Google Earth, kas ļauj aplūkot satelītuzņēmumus, uzrādījusi vismaz sešas politieslodzīto nometnes, ko valsts tur noslēpumā. Cilvēktiesību aktīvisti lēš, ka nometnēs ir ap 250 tūkstošiem politieslodzīto un viņu ģimenes locekļu.
«Lielākās no nometnēm, ja nezina, kas tās ir, izskatās pēc pilsētām vai ciematiem. Pieļauju, ka tās veidotas tā, lai iederētos apvidū,» Reuters citēja juristu Džošua Stentonu, kurš blogo par cilvēktiesībām Ziemeļkorejā.