Ikdienā Baiba, pēc izglītības vokālā pedagoģe, strādā Tildes interneta uzziņu resursa projektos, savukārt Anna patlaban mājās auklē meitiņu, bet pirms tam darbojās Ventspils Teātra namā Jūras vārti. Annai ir Mākslas akadēmijā iegūts maģistra grāds grafikā, un šogad viņa izstrādājusi Kuldīgas logo dizainu.
Kā radās ideja veidot spēles?
B. 2009. gadā, kad daudz cilvēku palika bez darba, bija sajūta, ka ir jārada savs produkts. Anna piekrita manai avantūrai veidot galda spēles. Pirmā spēle bija Kuldīgas unikālajām koka durvīm veltītais Laimes nams.
Kādu vēstījumu gribat dot ar Kokmaizītes spēlēm?
B. Izvēlējāmies koku kā spēļu ražošanas materiālu, jo, paņemot rokās ieeļļotu koka kauliņu, tas ir tik mīlīgs! Man žēl, ka lielākajai daļai bērnu vairs nav tādas «sētu dzīves», kāda bija manā bērnībā. Tas arī ir viens no iemesliem, kādēļ top Kokmaizīšu spēles - lai pieaugušajiem un bērniem būtu iemesls paspēlēties.
Kādiem spēlētājiem jūsu darinājumi domāti?
B. Tie ir skolas vecuma bērni no pieciem gadiem, ģimenes, skolotāji, kuri ar spēles elementiem vēlas iemācīt, kas ir Latvija. Latgaliešu domino spēlē var iemācīties 54 vārdus latgaliski, Kurzemes vēja ratos - uzzināt par vairāk nekā 70 Kurzemei svarīgām vietām un lietām mūsdienās un pagātnē, Vidzemes atmiņas spēlē - ne tikai trenēt redzes atmiņu, bet iepazīt kopumā 40 Vidzemei nozīmīgu vietu, personību, ražotņu. Mūsu jaunais virziens - spēļu turnīru organizēšana.
Kāda bija pirmā un vismīļākā spēle, kas tika spēlēta bērnībā?
B. Man joprojām mājās ir saglabājusies krāsainu rombiņu mozaīka, kuru atceros kā vienu no vismīļākajām nodarbēm bērnībā. Tomēr vislielāko prieku sagādāja spēles ar sētas bērniem pagalmā Dobelē.
A. Bērnībā spēlēju pašgatavotu Riču-raču ar draugu dāvinātiem (arī pašu gatavotiem) plastikas kauliņiem.
Labākā lieta pasaulē, kas jebkad izgudrota brīvā laika pavadīšanai?
B. Spēles Sunīši, Augstāk par zemi vai Sālsstabi, jo nekad neatstāj mani vienaldzīgu.
A. Zīmulis!