Galvenais iemesls, kāpēc komisija nevar jauno iniciatīvu atbalstīt, ir, ka lielākie politiskie spēki jau sākuši gatavoties pašvaldību vēlēšanām un izraudzīties deputātu kandidātus, bet līdz 2. lasījumam sagatavotā likumprojekta pieņemšanai galīgajā lasījumā vēl paies zināms laiks, sēdē sacīja Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs (SC), kurš iepriekš bija atbalstījis ideju ļaut kandidēt jebkurā pašvaldībā.
Centrālās vēlēšanu komisijas pārstāvis Kārlis Kamradzis komisijas sēdē sacīja, ka deputātu kandidāti un arī vēlēšanu komisijas šo nosacījumu dēļ saskaras ar vairākiem apgrūtinājumiem - kandidātiem ir jāmeklē dažādas izziņas, lai pierādītu savu piederību teritorijai, savukārt komisijas saņem sūdzības, piemēram, gadījumos, kad kandidātam ar dzīvesbiedru zeme ir kopīpašumā, bet reģistrēta tikai uz viena ģimenes locekļa vārda. K. Kamradzis minēja, ka arī darbavietas noteikšana sagādā problēmas, jo ir pašnodarbinātie, zemnieku saimniecībās, kā arī citā pašvaldībā izveidota uzņēmuma filiālēs strādājošie. Latvijas Pašvaldību savienība bija nosūtījusi deputātiem vēstuli, kurā uzskaitījusi virkni iebildumu. Lielo pilsētu asociācijas pārstāvis Māris Kučinskis, kurš ir arī Liepājas pārstāvniecības vadītājs Rīgā, sēdē ironiski sacīja: «Esmu pietiekami populārs un tagad domāju, kurā pašvaldībā kandidēt - Rēzeknes vai Liepājas domē. Taču balsot es gribētu doties uz Krāslavu un atbalstīt Gunāru Upenieku.» Tiesa, CVK ierosināja tikai ļaut kandidēt jebkurā pašvaldībā, bet neparedzēja iespēju brīvi izvēlēties novadu vai pilsētu, kur balsot.
Pašvaldību ietekmē domas mainīja arī Vienotība, kuras deputātiem sākotnēji nebija iebildumu, ka Rīgā varētu nepiemērot minētos nosacījumus, taču Vienotības biedri novados pārliecināja deputātus neatbalstīt ideju. Arī Zaļo un Zemnieku savienības pārstāvis Raimonds Vējonis līdzīgi pamatoja noraidošo attieksmi pret iniciatīvu. VL-TB/LNNK jau sākotnēji bija pret to. CVK atbalstīja vienīgi Valdis Liepiņš (RP). S. Dolgopolovs uzskata, ka deputātiem, sagatavojot pašvaldību vēlēšanu likumu izskatīšanai 3. lasījumā, ir iespēja precizēt normas, kas apgrūtina CVK darbu. Taču S. Dolgopolovs nesaskata problēmas - ikvienā pašvaldībā ir reģistrēti iedzīvotāju ienākuma nodokļa un arī nekustamā īpašuma nodokļa maksātāji, kas dod iespēju konstatēt šo kandidātu saistību ar teritoriju.