Sanatorijas pašreizējam īpašniekam SIA Ominasis Latvija, kas tajā gribēja ierīkot viesnīcu, ir saistības pret pašvaldību un kreditoriem, tāpēc tiesu izpildītājs izsludinās sanatorijas izsoli. Konkrēts izsoles termiņš nav zināms, bet, iespējams, tā varētu notikt ap 2013. gada janvāri, norādīja Jūrmalas pilsētas izpilddirektors Valdis Vītoliņš.
Lai nodrošinātu ēkas saglabāšanu un aizsardzību, Pieprasījuma komisijas deputāti vienojās nosūtīt vēstuli Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim ar lūgumu izskatīt iespēju piedalīties izsolē par viesnīcas iegādi. Va/s Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) drīkstēs izsolē nopirkt minēto objektu, ja premjers vai valdība par to būs pieņēmusi oficiālu lēmumu.
Komisija atbalstīja arī deputāta Dāvja Stalta (VL-TB/LNNK) ierosinājumu vēstulē premjeram lūgt iegādāties Ķemeru sanatoriju kā tiesību kopumu - arī ar tai piederošo zemi un zemes dzīļu bagātībām. Tādējādi valsts atgūtu ne tikai ēku, bet arī tās teritorijā esošās zemes dzīļu bagātības - dziļurbumus, minerālus, dūņas -, un šie dabas resursi nodrošinātu lielu peļņu. Komisijas priekšsēdētājs Romualds Ražuks pieļāva iespēju, ka pēc sanatorijas nonākšanas valsts īpašumā tās sakārtošanai varētu tikt atrasts jauns investors.
Diskutējot par tūlītējiem soļiem, kas nepieciešami viesnīcas sagatavošanai ziemai, jo tai nav pieslēgta apkure, kā arī ēka nav nodrošināta pret nelaimēm, M. Brencis informēja, ka tuvākajā laikā tiks iecelts viesnīcas pārvaldnieks. Kultūrvēsturiskos priekšmetus pārvedīšot uzglabāšanai tiem piemērotos apstākļos.
Atsavināt Ķemeru sanatorijas ēku rosināja Jūrmalas dome. Sanatorijas privatizācijas process ilgst jau vairāk nekā desmit gadu. Ķemeru viesnīca (baltā, majestātiskā veidola dēļ tautā tikusi sirsnīgi dēvēta par Balto kuģi) celta pēc izcilā vācbaltu izcelsmes latviešu arhitekta Eižena Laubes projekta un ir viena no lielākajām būvēm Latvijas brīvvalsts laikā. Padomju laikā viesnīcā ierīkoja sanatoriju Ķemeri.
LETA