Savas 25 minūtes ilgās patriotiska patosa pilnās uzrunas laikā Sji Dzjiņpins vairākkārt pieminēja «ķīniešu sapni». «Ķīniešu gars saved mūs kopā un veido mūsu valsti. Lai radītu ķīniešu sapni, mums ir jāapvieno viss ķīniešu spēks,» sacīja Ķīnas prezidents. «Kamēr mēs būsim vienoti, mums būs iespēja piepildīt savus sapņus.»
Sji Dzjiņpins uzsvēra, ka arī turpmāk Ķīnas Komunistiskās partijas mērķis būs valsts ekonomiskā izaugsme. «Tajā pašā laikā partijai visu laiku būs jāieklausās tautas balsī un jāatbild uz iedzīvotāju neapmierinātību. Mums ir jāizdala izaugsmes nestie augļi visai tautai pēc iespējas vienlīdzīgāk,» uzsvēra prezidents, kārtējo reizi aicinot valsts augstākās amatpersonas iestāties pret greznu dzīvesveidu un cīnīties pret plaši izplatīto korupciju, raksta BBC.
Tajā pašā laikā viņš nerunāja par sistemātiskām politiskajām reformām. «Runas tonis neapšaubāmi bija konservatīvs,» politologs Džozefs Čens no Honkongas Universitātes sacīja aģentūrai AFP. «Nevajadzētu cerēt uz nopietnām politiskajām reformām tuvākajā nākotnē.»
Arī Ķīnas oficiālie mediji noraidījuši iespējamību, ka Ķīna varētu rietumnieciskoties. «Rietumu universālās vērtības ir noslāpējušas daudzveidību pasaulē. Vērīgākie eiropieši ir sapratuši, ka Rietumu civilizācijai trūkst impulsa, lai tiktu galā ar neprognozējamo pasauli, tā pat nespēj atrisināt parādu krīzi. Viņi ķīniešu civilizāciju uzlūko kā labu alternatīvu Rietumu civilizācijai,» raksta Komunistiskās partijas izdevums People's Daily.
Ķīnas jaunais prezidents arī vērsās pie valsts militārajiem vadītājiem, aicinot modernizēt bruņotos spēkus, lai tie būtu spējīgi «uzvarēt kaujas un aizsargāt nacionālo suverenitāti un drošību».
Ķīna ir iesaistīta teritoriālos strīdos ar kaimiņvalsti Japānu par nelielu neapdzīvotu salu grupu Austrumķīnas jūrā un ar vairākām valstīm Dienvidķīnas jūrā.
Pēdējā laikā pasliktinājušās Pekinas attiecības ar ASV, kas vaino Ķīnas bruņotos spēkus vairākos nopietnos kibernoziegumos Amerikas valdības institūcijām un uzņēmumiem. Ķīna šīs apsūdzības ir kategoriski noraidījusi, sakot, ka tā pati ir kļuvusi par pasaules hakeru galveno mērķi.