Otrs galvenais iemesls ir sabiedrības neizglītotība. Šo situāciju noteikti mainītu likumdošanas uzlabojumi vides aizsardzības jomā un izglītojošas un sabiedrību informējošas akcijas, kaut vai par tik elementāru lietu kā atkritumu šķirošana. Publiskos pasākumos organizatori var izvietot atkritumu šķirošanas konteinerus, taču, ja apmeklētāji nemācēs pareizi šķirot, no konteineriem nebūs jēgas.
Daudzi klienti domā, kādu papīru izmanto viņu pasākumos, cik daudz to tērē, kādā iepakojumā saiņo piemiņas dāvanas, ar kādiem zīmuļiem vai pildspalvām raksta. Vēl citi klienti ir pārgājuši uz elektronisko ielūgumu formātu. Taču ir arī tādi, kuriem tas nav svarīgi.
Festivālā Laba daba dalījām pārnēsājamos pelnutraukus. Tas aiztaupīja izsmēķu vākšanu pēc pasākuma, vide bija tīrāka. Iesaku arī aizdomāties, vai tiešām nepieciešamas plastmasas glāzes, ja var iegādāties kartona traukus. No tiem ir pat patīkamāk baudīt ēdienu un dzērienu. Savukārt apmeklētāji noteikti varētu padomāt, ko viņi ņem līdzi uz pasākumiem, vai tas nerada daudz lieku atkritumu. Pilsētas ietvaros uz pasākumiem viszaļāk ir braukt ar velosipēdu. Arī uz festivālu Laba daba aicinām ierasties ar velotransportu pat no Rīgas, jo Rīgā iespējams iekāpt vilcienā līdz Siguldai un tālāk mērot 10 kilometru līdz festivāla vietai ar riteni. Braucot ar velosipēdu, paņem līdzi arī mazāk mantu, kas varētu vēlāk pārvērsties atkritumos.»