Tā ierakstam deva citu nosaukumu Debut (Debija) un laida starptautiskā apritē. Kad šis albums izpelnījās Zelta un Platīna diskus (Nīderlandē), Inese Galante kļuva par Campion galveno zvaigzni, apgāds izdeva deviņus dziedātājas albumus.
Par vienu no šobrīd pasaulē visslavenākajām operzvaigznēm mecosoprāns Elīna Garanča kļuva, arī pateicoties savas balss «otrajai dzīvei» pasaules ievērojamāko mūzikas kompāniju ierakstos. 2004. gadā viņa piedalījās Antonio Vivaldi operas Bajazets ieskaņojumā kompānijai Virgin Classics - tas tika nominēts Grammy balvai un izpelnījās MIDEM Classic Award Kannās. E. Garančas pirmie albumi iznāca firmās Ondine (Arie Favorite, 2001) un Virgin Clasics (Mozart Opera & Concert Arias, 2005). Bet izšķiroši nozīmīgs izrādījās 2005. gadā noslēgtais līgums ar izvēlīgo, konservatīvo Deutsche Grammophon. Šī apgāda ekskluzīvās mākslinieces statusā tapuši jau trīs dziedātājas solo albumi. Jau pats pirmais Aria Cantilena (2007) ar viņas slavenāko operlomu ārijām Drēzdenes Valsts kapelas pavadījumā un diriģentu Fabio Luizi novērtēts ar vācu kritiķu Echo mūzikas balvu. Nākamajā gadā sekoja Bel Canto, kam 2009. gadā seko vesels balvu birums: Echo Klassik, Musical America un MIDEM Clasic Award, turklāt visas kā Gada dziedātājai. Jaunā, karstasinīgi čigāniskā spāņu mūzikas virzienā ved albums Habanera (2010). Ielūkojoties Deutsche Grammophon ierakstu galerijā, elpa var aizrauties, cik dāsni tajā pārstāvēti arī operu audio un DVD ieraksti, kuros Elīna Garanča dzied kopā ar citām pasaules zvaigznēm.
Daudzu starptautisko balvu laureāte Berlīnē dzīvojošā latviešu vijolniece Baiba Skride nesen uzteikusi pastāvīgo sadarbību ar Sony Music, kas savā jomā ir viena no lielākajām spēlētājām. Kamēr B. Skride bija Sony Music māksliniece, kompānija laidusi klajā piecus viņas albumus, arī kopā ar pasaulslaveno latviešu diriģentu Andri Nelsonu un Birmingemas simfonisko orķestri ierakstīto P. Čaikovska mūzikas CD Souvenir Russe. Vijolniece tagad izvēlējusies Orfeo, kas ir krietni mazāka kompānija, toties respektē mūziķes radošās vēlmes. Klajā jau nācis Johannesa Brāmsa mūzikas dubultalbums, kurā Skride izpaužas gan kā spoža soliste vijoļkoncertā, gan kamermūziķe. «Mediju klātbūtne Orfeo nav tik liela, bet man daudz svarīgāk, kas muzikāli paliks no manis šajā pasaulē nākamajiem gadiem.»
Celmlauža loma Latvijā komponētās mūzikas starptautiskajā atzīšanā ir Pēterim Vaskam. Viņš pirmais no latviešu komponistiem nokļuva Vācijas ievērojamās izdevniecības Schott-Music paspārnē, līdzās Kšištofam Pendereckim, Arvo Pertam un citām XX gs. mūzikas atslēgas figūrām. Viņam darbus pasūta interpretācijas zvaigznes, tie visbiežāk iemūžināti ierakstu kompānijās Wergo (Vācija) un Ondine (Somija): somu mūziķu ierakstītais P. Vaska simfoniskās mūzikas albums 2004. gadā pat saņēma starptautiskā mūzikas gadatirgus Midem klasiskās mūzikas galveno balvu. Savukārt Kronos kvarteta (ASV) ierakstīto Vaska autoralbumu (Nonesuch, 2003) nominēja Grammy balvai. Un latviešiem ir Grammy: pie tā ticis Gidons Krēmers ar Kremerata Baltica un maestro Mariss Jansons, turklāt atkārtoti.