Vienlaikus brīvostas valde vienojusies, ka brīvostas kvalitātes vērtēšanas komisija izvērtēs arī citu pārvaldes darbinieku atbildību par pārkāpumiem brīvostā, ko konstatējusi Valsts kontrole.
«Diemžēl viedoklis, kas ir laba pārvaldība, valsts un pašvaldību pārstāvju vidū atšķiras,» pēc ārkārtas sēdes sacīja Brīvostas valdes loceklis Ēriks Škapars (V). Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks (GKR) uzskata, ka priekšvēlēšanu gaisotnē vēlme gāzt Loginovu ir sasteigta. Viņš uzsvēra, ka, balstoties uz «revolucionāru pārliecību», Loginovu atlaist nevar - valstī ir noteikta kārtība, kā izvērtēt konkrētus pārkāpumus, amatpersonu atbildību un pierādīt to vainu, tāpēc objektīvi par to, vai Loginovs pelnījis atlaišanu, varēs lemt tikai pēc tam, kad būs saņemts kompetentu tiesībsargājošo iestāžu atzinums.
Kā ziņots, četri brīvostas valdes locekļi, kas ostas valdē pārstāv Rīgas domi, vērsušies Ģenerālprokuratūrā ar lūgumu pēc iespējas ātrāk izvērtēt Valsts kontroles (VK) revīzijā konstatētos pārkāpumus. Ģenerālprokuratūra šo informāciju nodevusi Valsts policijai, un ir grūti prognozēt, kad pieprasītais atzinums varētu tikt saņemts, atzina Ameriks.
Vienlaikus Ameriks norādīja, ka Reformu partijas iniciētās aktivitātes ir «bērnudārzs» un tās kaitē ostas darbam. Salīdzinot ar rādītājiem pirms gada, šā gada divos mēnešos kravu apjoms Rīgas brīvostā krities par 11%. Daļēji tas saistāms ar laika apstākļiem, kuru dēļ aizsalst Rīgas jūras līcis, taču daļēji pie tā vainojama «politiskā ņemšanās» un publiskā diskusija par to, ka brīvostā nav kārtības, uzskata Ameriks. Ja «arbitrs» no malas sniegs atzinumu, ka Valsts kontrolei ir taisnība, reizē ar Loginovu no amata nāksies atvadīties arī visam ostas Juridiskajam departamentam, uzsvēra Ameriks, norādot, ka «Loginovs nav neaizvietojams».
Valsts kontrole ir konstatējusi, ka no 2009. līdz 2011. gadam Rīgas brīvostā ir bijuši nelietderīgi un nelikumīgi tēriņi vairāk nekā 41 miljona latu apmērā. LETA