Atbraucot uz Latviju brīvdienās, sieviete konstatējusi, ka meita varētu būt stāvoklī, un atveda meiteni pie manis. Pēc stāstītā, gaidāmā bērna tēvs bija tāds pats nepilngadīgais, pusaudži droši vien jutās vientuļi un tiecās pēc tuvības, neapzinoties rīcības sekas.» Ginekoloģe piebilst: «Cerams, jaunajai māmiņai un viņas mazulim klājas labi.» Ārstes praksē bijis arī gadījums, kad ierodas 16 gadu veca grūtniece, kura ar gaidāmā bērna tēvu jau izveidojusi stabilu ģimeni, un abi vecāki bērnu gaida ar prieku.
Arī Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas pārstāve Ieva Baidekalna norāda, ka māmiņas vecums nav vienīgais kritērijs, pēc kura vērtēt, ir vai nav bērns vēlams. «Pat ļoti jauna grūtniece var priecāties par gaidāmo bērnu, jaunietei var būt ģimenes atbalsts un nopietnas attiecības ar bērna tēvu, bet, protams, ārsta kabinetā nonāk arī nepilngadīgas grūtnieces, kuras neslēpj, ka bērnu uztver kā apgrūtinājumu,» stāsta I. Baidekalna. «Ja nepilngadīgā māte nepārprotami nevēlas uzņemties rūpes par savu bērnu, bāriņtiesai jāieceļ bērnam aizbildnis vai arī jāsameklē audžuģimene, kura varēs bērnam nodrošināt aprūpi, kamēr tiek risināts jautājums par bērna adopciju,» norāda Tiesībsarga biroja pārstāve Laila Grāvere un piebilst, ka pirms lēmuma pieņemšanas bāriņtiesai būtu svarīgi noskaidrot, vai tiešām māte nevēlas pati rūpēties par bērnu.
Mediķi uzsver, ka ir ļoti svarīgi ģimenē un izglītības iestādēs izglītot pusaudžus par kontracepciju, lai mazinātos nevēlamo, neplānoto grūtniecības gadījumu skaits.