Pirmā tikšanās reize 31. oktobra novakarē, kad ar savām prezentācijām uzstājās Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas mācībspēki dizainers Holgers Elers un māksliniece Barbara Ābele, Asketic dizainers Miķelis Baštiks un žurnāla Deko galvenā redaktore Agnese Kleina, pārsteidza ar ārkārtīgu lielu interesentu skaitu.
Pasākumu ciklu strukturēti ievadīja B. Ābeles stāstījums par to, kas vispār nodrošina dizaina eksistenci. «Dizaina recepte sastāv no septiņām lielām daļām - tā saka valstis, kurā dizains tiek izmantots par visiem simts,» viņa skaidroja. Visas daļas «dizaina tortē» esot svarīgas un līdzatbildīgas. Tās būtu: valsts un pašpārvaldes; uzņēmēji un industrijas; sabiedrība; dizaina profesionāļi; plašsaziņas līdzekļi; starptautiskas auditorijas; izglītība. Latvijā - vairāk vai mazāk - visas sadaļas esot «noklātas», kaut, protams, vajadzētu vairāk, atzina eksperte.
Saistoši par savu pieredzi grafiskajā dizainā stāstīja M. Baštiks, uzsverot, ka Latvijas sabiedrība lielā mērā dizainu uztver kā dekorēšanu, kaut gan būtībā tam ir jārisina problēmas. Klienti gan mēdz uzskatīt, ka problēma ir kaut kas slikts. Tāpat M. Baštiks uzsvēra, ka Latvijas dizaina attīstību Eiropas kontekstā kavē katastrofāla nemācēšana sadarboties, kas īpaši vērojama radošajās jomās.