novembrī plkst. 18. Savukārt 8. decembrī Lielajā ģildē festivāla apmeklētājus gaida īpašs notikums, jo viesosies ansamblis Le Concert des Nations izcilā diriģenta, viola da gamba virtuoza un vēsturisku mūzikas dārgumu pētnieka Žordi Savalla vadībā. Viņu lasījumā skanēs J. S. Baha Muzikālais upurējums (kas pazīstams arī ar nosaukumu Muzikālais veltījums) BMW1079.
Ar savu autentisko, uz tekstu un retoriku orientēto pieeju Collegium Vocale Gent izkopis īpaši caurspīdīgo skanējumu, kas tam atnesa pasaules slavu. Vairāk nekā 40 gadu ilgās pastāvēšanas laikā ansamblis ieviesis jaunas idejas baroka mūzikas atskaņošanā. Tagad ansambļa repertuārs ir jau ļoti plašs un aptver visdažādākos stilus un laikmetus, taču īpašu ievērību tas guvis, interpretējot vācu baroka mūziku. Rīgas vieskoncerta programmas uzmanības centrā būs vācu agrīnā baroka meistara Heinriha Šica (1585-1672) Dāvida psalmi.
Kopš 2011. gada Collegium Vocale Gent saņem atbalstu no ES Kultūras programmas, kas ļāvis izveidot kori, iesaistot dziedātājus no visas Eiropas. Kora un solistu skanējumu papildina mūziķi, kuri spēlē vēsturiskos mūzikas instrumentus. Vēl joprojām ansambli vada tā dibinātājs, pasaulslavenais diriģents un baroka mūzikas novators Filips Herevēge. Kopš 1997. gada viņš ir Karaliskās Flandrijas filharmoniskā orķestra galvenais diriģents, bet kopš 2008. gada - viesdiriģents Nīderlandes Radio kamerorķestrī. Ar Collegium Vocale Gent viņš ierakstījis vairāk nekā 80 mūzikas albumu.
Orķestris Le Concert des Nations, kurš viesosies 8. decembrī, apvieno izcilus baroka mūzikas interpretus - starptautiski atzītus solistus no dažādām valstīm, lai sniegtu vēsturiski precīzu un mūsdienīgi vitālu vēsturiskā repertuāra interpretāciju. Šo kolektīvu, iedvesmojoties no franču baroka klavesīnistu skolas pārstāvja Fransuā Kuperēna radīta skaņdarba Les Nations, kurā atspoguļota dažādu gaumju saplūsme un cerība uz māksliniecisku Eiropu, viola da gamba virtuozs, diriģents, mūzikas pētnieks Žordi Savalls nodibināja 1989. gadā. Viņa vadībā pie mums muzicēs vijolnieki Manfredo Krēmers, Mauro Lopess, čellists Māte Balazs, flautists Ž. M. Antajs, kontrabasists Havjers Puertas un klavesīnists Pjērs Antajs.