«Pieprasījums ir liels. Pašlaik nodarbības notiek divreiz nedēļā un seniorus katru pēc individuāla plāna apmāca brīvprātīgie jaunieši. Datoristaba ir vērtīgs ieguvums,» atzinību pauž RASA vadītāja Terēzija Mackare. Viņa ir lepna par to, ka maijā biedrībai tiks piešķirts Senioru centra statuss un turpmāk RASA funkcionēs kā Rīgas domes Labklājības departamenta struktūrvienība. «Tas tikai pierāda, ka mēs kā seniori ne tikai protam prasīt, bet arī spējam dot citiem,» saka T. Mackare.
RASA turpina arī neformālās izglītības kursus un seminārus. Kā norāda biedrības vadītāja, maija nogalē organizēšot jaunas Vecmāmiņu kontaktbiržas nodarbības, jo RASA «vecmāmiņas ir uz izķeršanu, visiem gribētājiem vairs nepietiek». Tā saucamās sociālās vecmāmiņas mācību procesā apgūst saskarsmes un ģimenes psiholoģiju, pedagoģiju (ieskaitot pirmsskolas pedagoģiju), ģimenes, bērnu, sociālās un darba tiesības, kā arī medicīnas pamatus - pirmās palīdzības sniegšanu, gerontoloģiju. Mācības notiek teorētiski un praktiski, nodrošinot praksi bērnudārzā. Mācību saturs ir aktuāls, zinātniski pamatots, sniegts saistošā formā, atbilstoši senioru uztveres īpatnībām. Pēc mācībām Vecmāmiņu kontaktbiržas absolventes saņem sertifikātu, kas dod tiesības sniegt kvalificētu palīdzību ģimenēm. Par nelielu atlīdzību viņas strādā ar dažāda vecuma cilvēkiem - maziem bērniem, skolēniem, arī senioriem.
Šopavasar sākti arī jauni valodu apguves kursi - seniori mācās franču valodu, un maijā atsāksies vācu valodas kursi. Sākuši arī jaunus projektus. «Viens sadarbības projekts saistīts ar Kanādas latviešiem, kuriem esam palīdzējuši atrast ziņas par dzimtenē palikušajiem tuviniekiem un uzrakstīt grāmatu, bet otrs ar Itālijas vēstniecību. Jau tuvākajā nākotnē esam iecerējuši sākt produktīvu sadarbību ar Itālijas senioriem,» stāsta T. Mackare. 14. maijā RASA rīkos pateicības dienu, uz kuru aicinās visus savus labvēļus, kuri palīdzējuši biedrības attīstībā. Bet 29. aprīlī plkst. 10 biedrības telpās Šarlotes ielā 1b interesenti tiek aicināti uz semināru par senioru iespējām iekļauties uzņēmējdarbībā.
Pašlaik Rīgas Aktīvo senioru aliansē ir 749 biedri, no tiem aktīvi darbojas apmēram 400 vecākās paaudzes ļaužu. Jebkurš seniors, kurš izvēlas aktīvu un daudzpusīgu dzīvesveidu, vēlas rast jaunus izaicinājumus un apgūt dzīvē ko jaunu, aicināts pieteikties un līdzdarboties.