Desmit gadu pēc SARS vīrusa izplatīšanās, kas sasniedza vēl aptuveni 30 pasaules valstu, inficējot vairāk nekā 8000 cilvēku un prasot vairāk nekā 770 dzīvību, Honkongu aizvien nepamet bailes no epidēmijas. Dzīvokļu un ofisu ēku koridorus rotā informatīvās plāksnītes, kurās norādīts, cik reižu dienā tiek tīrīti durvju rokturi, kāpņu margas vai pat lifta pogas, un ļaudis saaukstēšanās gadījumā neuzdrošinās iziet sabiedrībā bez sejas maskas.
«Es nesaprotu, kā es izdzīvoju,» telekanālam CBC sacīja ārsts Lui Siu-Fai, kurš kopā ar kolēģiem nedēļām dzīvoja slimnīcā, kurā ārstējās simtiem inficēto. Aptuveni ceturtdaļa no SARS upuriem bija veselības aprūpes darbinieki. «Mēs atradāmies vētras epicentrā. Mēs devāmies nezināmā kaujā.» Viņi nedēļām nepameta slimnīcu, lai neaplipinātu citus.
Par SARS ierosinātājvīrusa pārnēsātāju uzskata civetkaķus, kuru gaļa bija reģionā iecienīta delikatese.
Pagāja vairāki mēneši līdz 2003. gadā izdevās ierobežot nāvējošo SARS, taču tagad pasauli pārņēmušas bažas par jauna vīrusa izplatību. Ar noslēpumaino vīrusu, kas līdzīgs SARS, inficēti vismaz 15 cilvēki Jordānijā, Katarā, Saūda Arābijā un Lielbritānijā, no kuriem puse jau mirusi, vēstīja The Time. Izplatīti brīdinājumi par vīrusa draudiem Tuvajos Austrumos.