VID un Finanšu ministrijas pārstāvji uzsver, ka šāda datubāzes aktualizēšana, kas patlaban tiek īstenota katra mēneša 7. un 27. datumā, palīdzēs samazināt tādus gadījumus, kad uzņēmumi datubāzē iekļauti nepamatoti.
Šāds solis bija nepieciešams, jo aprīļa vidū parādnieku datubāzē, kurā iekļauj visus, kuru nodokļu parāds ir virs 100 latiem, parādījās informācija arī par uzņēmumiem, kuri maksājumu bija veikuši pēdējās dienās pirms nodokļu nomaksas termiņa, bet kuru maksājums vēl VID sistēmā nebija reģistrēts. Šī iemesla dēļ parādnieku datubāzē nonāca pat uzņēmumi, kuri ir iekļauti tā sauktajā VID baltajā sarakstā, piemēram, mazumtirgotāji Rimi un Maxima. Uzstājoties Saeimas apakškomisijas sēdē, Latvijas Darba devēju (LDDK) konfederācijas vadītāja Līga Menģelsone atzina, ka VID publiskotie kļūmīgie dati ir būtiski ietekmējuši daudzu uzņēmumu reputāciju, bet vienlaikus neesot devuši praktisku ieguvumu, jo, balstoties uz sarakstā iekļauto informāciju, kopējais nodokļu parādnieku skaits ir 53 000, kas esot gandrīz līdzvērtīgs apjoms Latvijā aktīvi strādājošo uzņēmumu kopskaitam.
Publiskā VID administrēto nodokļu un nodevu parādnieku datubāze tika izveidota, lai veicinātu komercdarbības vides drošību, godīgu konkurenci un labprātīgu nodokļu saistību izpildi. Vienlaikus LDDK atzīst - datubāzē nonākot lielākajai daļai aktīvi strādājošo uzņēmumu, tā zaudē savu efektivitāti, jo tās lietotājiem nedod iespēju noskaidrot, par kādu periodu ir uzkrājies uzņēmuma parāds un vai tas vispār ir kavējis samaksas termiņu.