«Veselīgs ēdiens, daudz kustību un labs noskaņojums,» svarīgus faktorus, kas jāievēro, lai nesaslimtu, atgādina pediatrs homeopāts Edgars Mednis un norāda, ka gan pieaugušajiem, gan bērniem veselība turas uz trim vaļiem - makroorganisma jeb cilvēka organisma stāvokļa, mikroba spējas inficēt un mikrobu daudzuma jeb koncentrācijas vidē.
Inficēšanās pieaugušajiem un bērniem notiekot vienādi. «Piemēram, ja cilvēks ir plāni apģērbies un tāpēc nosalis, viņam pietiek ar mazāku mikroba koncentrāciju gaisā un švakāku mikrobu, lai saslimtu,» skaidro ārsts.
Pēdējos divos gados elpošanas ceļu slimības mainījušas savu «seju» un «uzvedību», novērojis E. Mednis. Slimības bieži vien vairs nenoritot, kā ierasts, komplikācijas rodoties ātrāk un ir nopietnākas, tāpēc ļoti svarīgi laikus sākt ārstēties un arī turpināt lietot zāles, līdz veselība pilnībā uzlabojas, nevis ignorēt sliktu pašsajūtu un slimības pazīmes.
Patlaban izplatītākās slimības, kas konstatētas pacientu vidū, esot iesnas, klepus, bronhīts, arī plaušu karsonis. E. Mednis norāda, ka pie ārsta vecākiem bērns būtu jāved, ja klepus ilgst vairākas dienas, ir dziļš vai ir grūtības ievilkt elpu, kā arī gadījumos, ja paaugstināta ķermeņa temperatūra turas vairāk nekā piecas dienas.
Visizplatītākā kļūda, ko pieļaujot vecāki, ir slima bērna vešana uz bērnudārzu vai skolu, atgādina ārsts. Lai arī cilvēciski tas esot saprotami, tomēr jāpadomā, ka tādā veidā saslimšanas riskam tiek pakļauti citi bērni. Netrūkst arī gadījumu, kad pie ārsta bērni ierodas ar stipri ielaistām slimībām, uzver pediatrs un aicina rūpīgi izturēties pret savu un savu tuvinieku veselību.