SEB faktiski pārstāv tikai vienu no grupas uzņēmumiem Samsung Electronics, jo nekāda publiska informācija par citu grupas uzņēmumu darbošanos Latvijā vai Baltijas valstīs nav atrodama.
SEB pilda pārdošanas uzņēmuma funkcijas, kas koordinē Samsung produktu mārketingu, pārdošanu un loģistiku visās Baltijas valstīs, tādēļ arī informācija par uzņēmuma daļām konkrētos tirgus segmentos pieejama galvenokārt par visām Baltijas valstīm kopumā.
Baltijas valstis arī nav izņēmums no kopainas visā pasaulē, kur Samsung elektronika konkrētās nišās ir starp visvairāk pirktajām precēm.
Kā Dienu informēja SEB korporatīvās komunikācijas vadītāja Iveta Bojāre, atsaucoties uz kompānijas GfK pētījumiem, Baltijas valstīs Samsung ir vadošais zīmols vairākās būtiskās kategorijās, tajā skaitā mobilo tālruņu, televizoru un monitoru grupās.
2012. gada pirmajā pusgadā saskaņā ar GfK datiem Samsung daļa Baltijas valstu mobilo tālruņu tirgū, salīdzinot ar tādu pašu laika posmu pagājušajā gadā, ir gandrīz divkāršojusies: no 20-25% tirgus līdz 40-45%.
Tāpat Samsung vēl pirms vairāk nekā gada - 2011. gada maijā - kļuvis par viedtālruņu pārdošanas līderi Baltijas valstīs - Samsung tirgus daļa šajā segmentā ir 55%.
GfK dati par 2012. gada maiju arī liecina, ka monitoru un multifunkcionālo monitoru grupā Samsung daļa Baltijas valstīs ir 33%, savukārt televizoru grupā uzņēmums ir līderis pat vairākus gadus pēc kārtas - tā daļa Baltijas valstu tirgū ir 48% jeb katrs otrais pārdotais televizors.
Te gan jāpiebilst, ka, pēc tā paša GfK datiem, krīzes laikā elektronikas tirgus Baltijas valstīs samazinājās gandrīz uz pusi - par 43%.
Ekonomikai sākot atgūties, daļa iedzīvotāju vienkārši īsteno uz laiku atliktus nodomus, tā kā jau drīzā nākotnē tirgus kopējā izaugsme varētu arī samazināties, kas gan nekādi nemaina faktu, ka tieši Samsung krīzes laikā vislabāk pratis atrast atslēgas no patērētāju makiem.