Jūsuprāt, kuras varētu būt tās valstis, no kurām cilvēki vēlētos braukt strādāt uz Latviju?
Manuprāt, nav svarīgi tas, no kuras valsts cilvēks atbrauc strādāt uz Latviju. Tam, vai cilvēks ierodas no relatīvi tuvām valstīm – Baltkrievijas, Ukrainas, Krievijas, vai no tālākām zemēm – Turcijas, Ēģiptes vai vēl kādas citas valsts, nav izšķirošas nozīmes. Svarīgākais ir ikviena atbraukušā cilvēka gatavība strādāt Latvijā, jo mums vajag strādāt gribošus cilvēkus. Savukārt tas, kas jāprot mums, Latvijas sabiedrībai, ir šo cilvēku integrēšana. Jādomā ir par to, vai mēs, Latvijas nācija, protam integrēt strādāt gribošus cilvēkus, kuri atbrauc uz mūsu valsti no citām valstīm.
Jūsuprāt, kuras varētu būt tās valstis, no kurām cilvēki vēlētos braukt strādāt uz Latviju?
Manuprāt, nav svarīgi tas, no kuras valsts cilvēks atbrauc strādāt uz Latviju. Tam, vai cilvēks ierodas no relatīvi tuvām valstīm – Baltkrievijas, Ukrainas, Krievijas, vai no tālākām zemēm – Turcijas, Ēģiptes vai vēl kādas citas valsts, nav izšķirošas nozīmes. Svarīgākais ir ikviena atbraukušā cilvēka gatavība strādāt Latvijā, jo mums vajag strādāt gribošus cilvēkus. Savukārt tas, kas jāprot mums, Latvijas sabiedrībai, ir šo cilvēku integrēšana. Jādomā ir par to, vai mēs, Latvijas nācija,
protam integrēt strādāt gribošus cilvēkus, kuri atbrauc uz mūsu valsti no citām valstīm.
Kādas reformas Ārvalstu investoru padomes ieskatā nepieciešamas veselības jomā?
Par veselības jomā nepieciešamajām reformām runājam jau kopš 2014. gada. Ir spriests gan par veselības aprūpes sistēmas transformāciju globālās līnijās, gan arī par ļoti konkrētām niansēm. Taču man joprojām ir nopietnas bažas par situāciju Latvijas veselības aprūpes sistēmā. Tiek runāts par to, ka veselības aprūpes jomā tiks ieguldīti 235 miljoni eiro, bet neatbildēti ir jautājumi par to, vai tiešām ir saprotams, tieši kur šie 235 miljoni eiro tiks ieguldīti, vai ir saprotams, kāda atdeve būs no šiem ieguldītajiem miljoniem? Ieguldīt lielu naudu ir viegli. Taču svarīgi ir panākt, lai ieguldītā nauda neaizietu zudumā, lai ieguldītā nauda tiešām nodrošinātu nepieciešamās pārmaiņas veselības jomā, kurā ir ārkārtīgi daudz neatrisinātu problēmu. Jādomā ir ne tikai par medicīniskā personāla atalgojuma lielumu, ne tikai par atalgojuma noteikšanas principiem, kas, protams, ir ļoti svarīgs temats, bet jādomā ir arī par efektivitāti, par servisa kvalitāti un par caurspīdīgumu visā medicīnas sistēmā kopumā. Turklāt jādomā arī par valsts mēroga stratēģisko vīziju veselības jomai.
Visu interviju lasiet laikraksta Diena otrdienas, 13. marta, numurā! Ja turpmāk vēlaties Dienas publikācijas lasīt drukātā formātā, laikrakstu iespējams abonēt ŠEIT!
Zašķidrinska-Mele
Sasutuši pilsoņi
No Maarupes