Viesojas Somijas tūristi
''Apkopojot Rīgas Rātslaukuma informācijas centra datus, attiecībā pret 10. jūniju, kad pirmo dienu atvērās tūrisma informācijas centrs (TIC), jūlija otrajā nedēļā secinājām, ka apmeklētāju skaits ir pieaudzis par 200%. Arī mūsu veiktā viesnīcu un restorānu ekspresaptauja apliecina, ka situācija ir nedaudz uzlabojusies. Vēl pirms mēneša viesnīcu noslodze atkarībā no viesnīcas bija tikai 20–50% attiecībā pret šo pašu periodu pērn,'' Dienai skaidro Rīgas Tūrisma attīstības biroja (RTAB) valdes priekšsēdētājs Jānis Jenzis un turpina: ''RTAB kampaņas Rīga bez tevis nav Rīga ietvaros mūsu mērķis ir panākt, ka atgriežas 80% no ierastā Igaunijas un Lietuvas tūristu skaita. Pašreiz notiek sociālo tīklu un vides reklāmas kampaņas Lietuvā un Igaunijā. Par rezultātiem varēsim spriest vasaras beigās, kad būs beigusies kampaņa un būs pieejami oficiāli dati.
Pēc neoficiālas Live Rīga partneru informācijas, lietuviešu tūristu skaits ir pieaudzis straujāk nekā igauņu tūristu skaits. Iespējams, tas ir saistīts ar Igaunijas iekšējo komunikāciju epidemioloģiskās situācijas jautājumos.''
Jenzis arī uzsver, ka, pateicoties jaunajam Tallink Grupp kuģa maršrutam Helsinki–Rīga–Helsinki, ''jūtams somu ceļotāju pieplūdums. Pirmajās divās dienās, kad kompānija Tallink & Silja Line sāka biļešu tirdzniecību Somijā, tika iegādāts 20 tūkstoši biļešu. Šobrīd RTAB īsteno pārrunas ar Tallink Latvija pārstāvjiem par iespēju saglabāt reisu Helsinki–Rīga–Helsinki arī nākotnē. Ir daži jautājumi, kas jāsakārto normatīvajā regulējumā, lai sniegtu papildu motivāciju reisu saglabāt''.
Viņš arī norāda, ka ''Somijas tūristus raksturo laba pirktspēja, augstāka nekā vidējie rādītāji''.
''Pēc mūsu TIC novērojumiem, TIC visvairāk apmeklē Igaunijas, Lietuvas un Somijas tūristi, nedaudz parādās arī Vācijas ceļotāji. Ierobežojumu dēļ nav Krievijas tūristu, kuru skaits Rīgā vienmēr bijis viens no vadošajiem. Eksotiskākās valstis, kuru tūristi ir pamanīti, ir bijušas Honkonga un Meksika, bet tie ir ļoti reti gadījumi,'' informē Jenzis un, raksturojot to, kas šovasar Rīgā interesē ārvalstu viesus, skaidro, ka ''tūristus vēl arvien visvairāk interesē populārākie apskates objekti, muzeji, restorāni. Parādās arī regulāri jautājumi par ekskursijām. Priecājamies, ka nozare mazliet atgūstas no dīkstāves pandēmijas laikā noteikto ierobežojumu dēļ un uzņēmējiem ir iespēja atsākt darbību''.
Atsākas pasākumi
''Atveroties Baltijas valstu iekšējām robežām, igauņu un lietuviešu interese par tūrisma iespējām Jūrmalā ir atjaunojusies. Tā kā viesi no Igaunijas un Lietuvas ir elastīgi ceļojuma datuma izvēlē, bieži vien naktsmītņu rezervācijas tiek saņemtas īsu laiku pirms ieceļošanas datuma vai pat tajā pašā dienā. Šobrīd šo kaimiņvalstu un pašmāju tūristi kopumā ir lielākā atpūtnieku daļa Jūrmalā, un ir gan vienas dienas viesi, kas viesošanās laikā apmeklē pludmali, restorānus un tūrisma objektus, gan viesi, kas Jūrmalā paliek ilgāk un nakšņo viesnīcās. Pamazām Jūrmalu sāk apmeklēt arī viesi no citām valstīm, piemēram, no Somijas un Vācijas, tomēr viņu skaits nav tik liels kā tūristu no Lietuvas un Igaunijas skaits, '' atbildot uz Dienas jautājumu, šīs vasaras tendences raksturo Jūrmalas TIC pārstāve Aleksandra Stramkale un akcentē to, ka ''Jūrmalā atsākusies arī pasākumu organizēšana: notiek kāzas, korporatīvie pasākumi un semināri ar nelielu dalībnieku skaitu''.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena pirmdienas, 13. jūlija, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!