Sakņu dārzeņu kopšana
10. un 11. augustā ir laiks, kad dilstošs mēness atrodas Vērša zīmē, kas nozīmē, ka ir labvēlīgs brīdis, lai novāktu sakņaugus – ķiplokus un sīpolus, agros burkānus un bietes. Šajās dienās labvēlīgi apstākļi arī ravēšanai un rušināšanai, mēslošanai. Kad raža novākta, jāsakopj dobes! Varat tajās iesēt zaļmēslojumu, kuru rudenī ieraksiet augsnē. Nākamā gada ražai laukā varat jau iesēt daudzgadīgos sīpolus. Jāatceras, ka novāktā raža vispirms jāapžāvē sausā un labi vēdinātā vietā, bet ne tiešos sules staros.
Ziedu un dekoratīvo stādījumu kopšana
No 12. līdz 14. augustam ievāciet ziedošās puķes tējām – vispareizāk to darīt saulainā laikā dienas pirmajā pusē, bet pēc tam, kad rasa jau nožuvusi. Ziedošajiem un jau noziedējušajiem augiem nogrieziet vecās ziedkopas un neglītās lapas. Labs brīdis dzīvžogu apgriešanai un mauriņa pļaušanai. Ar ceru dalīšanu var pavairot ziemciešu puķes – astilbes, flokšus, īrisus un peonijas. Drīz jādomā arī par ceru apgriešanu un rudens mēslošanu, kas obligāti nepieciešama, lai augi varētu sevi pasargāt no sala.
Lapu dārzeņu kopšana
15. un 16. augustā jāievāc garšaugi gan uzglabāšanai saldētā veidā, gan kaltēšanai. No bazilika varat veidot pesto, to sasaldēt un vēlāk pēc nepieciešamības pievienot ķiplokus, sieru, riekstus. Tagad saldējiet tikai sablendētu baziliku ar olīveļļu un, ja gribat, varat pievienot nedaudz sāls. Vēla rudens un agra pavasara ražai sējiet skābenes, maurlociņus. Ievāciet diļļu sēklas.