Augļu koku un ogulāju kopšana
17. un 18. augustā vāciet ražu augļu dārzā konservēšanai un citādai saglabāšanai ziemas sezonai, kā arī, protams, tūlītējam patēriņam. Kad aveņu raža beigusies, noražojušie dzinumi jāizgriež pēc iespējas ātrāk, dodot vietu jaunajiem dzinumiem, kur raža būs nākamgad. Vajadzētu izgriezt vecos, bojātos un liekos zarus arī upenēm, jāņogām, ērkšķogām, kas noražojušas. Atcerieties, arī gurķi, kabači, patisoni ir ogas un ievācami augļu dienās.
Sakņu dārzeņu kopšana
19. un 20. augustā vāciet burkānu un biešu ražu, arī sīpolu laiks ir klāt. Raugieties, lai sakņu dārzeņu, it sevišķi sīpolu, ražas vākšana notiek saulainā laikā! Tie kārtīgi jānožāvē, pirms likt glabāties. Kā zināt, kad sīpoli ir gana nobrieduši? Tad, kad tiem 60–80% lakstu ir nokrituši vai vismaz sākuši vīst.
Ziedu un dekoratīvo stādījumu kopšana
21. un 22. augustā jāapgriež noziedējušās ziedkopas. Tos augus, kas intensīvi zied, jāmēslo. Ir pienācis laiks arī rudens mēslošanai daudzgadīgajiem košumaugiem. Var pārstādīt un dalīt peonijas, apgriezt dzīvžogus, izgriezt vecos zarus un nevajadzīgās atvases košumkrūmiem.
Lapu dārzeņu kopšana
23. augustā vāciet garšaugus, veidojiet krājumus ziemai. Iesējiet skābenes nākamā gada ražai. Augusts ir piemērots laiks daudzgadīgu augu pārstādīšanai, lai tie līdz salam vēl paspētu iesakņoties. Vēl varat pagūt iesēt rudens ražai dilles, rukolu, salātus, spinātus, bet, ja to vairs neplānojat darīt, tukšajās dobēs, kur raža jau novākta, šajā dienā sējiet zaļmēslojumu.