Dāvinājumu muzejam sarūpējuši mākslinieka Jāņa Zuntaka bērni: Vija Zuntaka – Bērziņa un Alvis Zuntaks.
Aktu zīmējumi tapuši 20. gadsimta 60. un 70. gados. Mākslinieks bija izcils zīmētājs. Lielākā daļa aktu radušies piecu – desmit minūšu laikā, kad reizi mēnesī trešdienās Kanādas latviešu mākslinieku apvienība Latvis rīkoja zīmēšanas un skicēšanas vakarus.
Līdz 1. aprīlim neliela daļa no dāvinājuma skatāma Liepājas muzejā, Kūrmājas prospektā 16/18, kur pirmo reizi Latvijā iekārtota Jāņa Zuntaka aktu zīmējumu izstāde Jānis Zuntaks. Akti. Mākslinieks līdz šim vairāk pazīstams ar ainavu gleznojumiem.
Jānis Zuntaks dzimis 1906. gadā Liepājā. Iemaņas glezniecībā viņš ieguva Liepājas Mākslas amatniecības skolā, un jau 1931. gadā iestājās Latvijas Mākslas akadēmijā. 1933. gada rudenī Jānis Zuntaks mācījās Dabasskatu meistardarbnīcā, kuru vadīja Vilhelms Purvītis, bet vēl pēc diviem gadiem — 1934. gada novembrī — Jānis Zuntaks pārgāja uz Figurālo meistardarbnīcu, kur strādājis Ģederta Eliasa vadībā.
Mākslas akadēmiju Jānis Zuntaks absolvēja 1939. gada rudenī ar diplomdarbu Zvejas ostā. Tomēr savos tālākajos mākslinieciskajos meklējumos viņš vairāk pievērsies ainavu gleznošanai.
Pēc Mākslas akadēmijas beigšanas Jānis Zuntaks strādāja par zīmēšanas skolotāju Liepājas Jāņa Čakstes pamatskolā (1939–1941), dekoratīvās darbnīcas vadītājs Liepājas Mākslas vidusskolā (1941–1944). Šajā laikā daudz gleznojis Kurzemes dabasskatus, no kuriem lielākā daļa, aptuveni 150, atstāti Liepājā, bet pēc Otrā pasaules kara pazuduši.
Pirmos trimdas gadus Jānis Zuntaks pavadīja Augsburgā, Vācijā, kur strādāja kā skolotājs Ausekļa ģimnāzijā un Augsburgas Tautas augstskolā. Šai laikā tapa viņa akvareļu cikls par bēgļu dzīvi. Viņš aktīvi piedalījās gan latviešu, gan starptautiskās bēgļu izstādēs.
1948. gadā Jānis Zuntaks ar ģimeni izceļoja uz Argentīnu, kur atrada ilustratora darbu kādā pazīstamā Argentīnas grāmatu apgādā. 1953. gadā viņš kā vienīgais latvietis piedalījās Argentīnas grafiķu apvienības izstādē un 1958. gadā Argentīnas latviešu Latvijas valsts svētku izstādē. Tomēr ne Argentīnas klimats, ne dzīves apstākļi mākslinieku īsti neapmierina.
1958. gadā Zuntaku ģimene pārcēlās uz Kanādu. Jānis Zuntaks daudzus gadus mācīja latviešu mākslas vēsturi Toronto latviešu ģimnāzijā.