16. jūnijā, pirmajā Gidona Krēmera un Kremerata Baltica koncertā Cēsīs, multimediālā projektā apvienosies divas kontrastējošas mākslas formas - vizuālā un skaniskā, pavērsies jauns ieskats aizgājušā laikmetā. Veidojot savdabīgu dialogu, Gidona Krēmera pārlikumā vijolei skanēs Mečislava Veinberga 24 prelūdijas čellam, savukārt muzikālo sniegumu papildinās fotogrāfa Antanas Sutkus videoinstalācijas. Gidona Krēmera ievērojamā soloprojekta pirmatskaņojums notika šī gada martā Latgales vēstniecībā Gors un pēc tam vairākkārt izskanējis arī citviet Eiropā.
Gan Veinbergs, gan Sutkus ir spēcīgas sava laikmeta personības, kas skaņās un attēlos atspoguļo konkrētās “utopiskās” padomju perioda pasaules realitāti. Iedomātos dialogus starp diviem izciliem māksliniekiem un viņu izteikumus par zudušo laiku var uzlūkot kā vērtīgu vēsturisku dokumentu. Atklājot mums pagātnes detaļas, tie vēl aizvien nezaudē spēju uzrunāt un aizkustināt.
"Neatkārtojamais un vēl joprojām pienācīgi nenovērtētais komponists Mečislavs Veinbergs, kuru esam izvēlējušies saviem iedomātajiem dialogiem, ir piemērs tiem izcilajiem cilvēkiem, kuri spēja izpaust savas neviltotās domas un paturēt uzmanības centrā neapstrīdamas vērtības, uzturot patiesīgumu un godīgumu dzīvus pat laikos, kad valda absolūtas represijas. Savukārt attēli mums atgādina, ka objektīvs nemelo. Tirāni mirst, radītāji aiziet, izgaist arī atmiņas, taču īsta māksla dzīvo mūžīgi," projekta ideju atklāj Krēmers.
Sestdienas koncerta otrajā daļā varēs dzirdēt Franča Šūberta klavieru trio Gidona Krēmera, Giedres Dirvanauskaites un Annas Magdalēnas Kokitas interpretācijā.
Savukārt 17. jūnijā gaidāms Krēmera jaunākā muzikālā projekta “Šūberts satiek Silvestrovu” pirmatskaņojums.
Ukraiņu komponists Valentīns Silvestrovs Piecus skaņdarbus vijolei un klavierēm Krēmeram veltījis jau pirms vairākiem gadiem. Izcilajam vijolniekam jūtot vēlēšanos šo ciklu atskaņot orķestra Kremerata Baltica programmā, Silvestrovam radās ideja par muzikālo vienojumu ar Šūberta mūziku. Silvestrovs un Šūberts, šķiet, runā vienā ‒ skaistuma valodā, neraugoties uz to, ka austriešu komponists dzīvoja pirms vairākiem gadsimtiem, bet Valentīns ir radoša gara pārpilns vēl šobaltdien. Koncertā abu komponistu tikšanās norisināsies uz virtuālajiem tiltiem, kas savieno divas partitūras, un tas būs atsvaidzinošs pārdzīvojums gan mūziķiem, gan klausītājiem.
Biļetes nopērkamas koncertzāles Cēsis kasē, Biļešu paradīze tirdzniecības vietās un internetā.