Covid-19 pandēmijas laikā īpaši nozīmīgi ir atbalstīt kultūras, radošos un izglītības darbiniekus, kā arī nevalstiskās organizācijas, kas asi izjūt negatīvu ekonomisko un emocionālo ietekmi. Pandēmija visā pasaulē ierobežo cilvēku iespēju tikties klātienē un īstenot ierastās aktivitātes, kas saistītas ar tiešu komunikāciju, tāpēc ir svarīgi palīdzēt profesionāļiem labāk pielāgoties esošajai situācijai, uzskata Dace Melbārde.
Divu nedēļu bezmaksas tiešsaistes semināru cikls Kultūras un cilvēciskais pieskāriens tiešsaistē – jaunas iespējas uzrunāt un iesaistīt plašu auditoriju kultūras un izglītības projektos sāksies 11. maijā. Semināru ciklā aicināti piedalīties Latvijas kultūrizglītības iestāžu, kultūras centru, muzeju, bibliotēku darbinieki, pašdarbības kolektīvu vadītāji, nevalstisko organizāciju vadītāji un darbinieki, jauniešu organizāciju dalībnieki, kā arī Latvijas diasporas kultūras dzīves veidotāji, kuri ieinteresēti sabiedriski nozīmīgu radošo projektu īstenošanā.
Mācību semināru laikā pieredzējuši pasniedzēji informēs par inovatīvām metodēm, kas var palīdzēt mazināt dīkstāves negatīvo ietekmi, kā arī par autortiesībām un citiem saistītiem jautājumiem, kas tieši ietekmē tiešsaistes pakalpojumu veidošanu. Semināros plānotas arī tiešsaistes diskusijas, lai padziļināti izprastu e-kultūras konceptu, apmainītos ar labās prakses piemēriem tiešsaistes komunikācijā un pakalpojumu veidošanā. Programmas noslēgumā dalībnieki saņems Latvijas Nacionālā kultūras centra apliecību, kas apliecina mācību programmas apguvi.
Plānoto vebināru datumi un laiki: 11., 14., 18. un 21. maijā plkst. 13.00–14.30; noslēguma vebinārs 22.maijā plkst. 13.00–14.30.
Papildus vebināriem katru dienu plkst. 15 īpašā mācību platformā būs pieejami mācību video un uzdevumi, kurus varēs veikt 24 stundu laikā. Detalizēta programma un piekļuve mācību tīklam tiks nosūtīta katram dalībniekam atsevišķi. Dalībniekiem tiks nodrošināti visi nepieciešamie mācību materiāli. Lai varētu veiksmīgi piedalīties vebināros un veikt uzdevumus, nepieciešams stabils interneta pieslēgums, vēlams, austiņas ar mikrofonu, klusa vide.
Dalība mācību programmā notiek, aizpildot pieteikšanās anketu saitē šeit līdz 3. maijam. Papildu informācija par pieteikšanos - Lauma Žubule, [email protected], 26547246.