Konkursā Meringue 25. novembrī bija redzamas 11 konkursantu kolekcijas. Visplašāk pārstāvēta bija Rīgas Tehniksā Universitāte - piecas kolekcijas, no kurām divas veidotas kā radošie dueti, kopā apvienojoties Nadīnai Anijai Pogai un Martai Cimdiņai, un Līvai Kreilei un Annijai Grūbei, kā arī Paulas Žauneres, Alīnes Skarules un Kristīnes Zariņas individuās kolekcijas. Četras kolekcijas bija no Latvijas Mākslas akadēmijas, kuras radījušas Anita Leina, Una Bērziņa, Ilze Muciņa un Elīna Grīnberga. Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolu finālā pārstāvēja Milēna Emīlija Seržante. Liepājas, mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolu pārstāvēja Ieva Agruma.
Konkursa uzvarētājas Una Bērziņa un Anita Leina piedalīsies 3rd International Young Designers Contest 2020, kas notiks Kijevā 5.-7.jūlijā. Starptautiskais jauno dizaineru konkurss ir viens no lielākajiem Centrāleiropā. Tā mērķis ir popularizēt jaunos modes talantus, iepazīstinot ar tiem starptautiskos modes industrijas ekspertus, medijus un sabiedrību. Visi konkursa dalībnieki ir nacionālo konkursu uzvarētāji vai laureāti, kas nodrošina pasākumam augtu radošo un profesionālo līmeni
Unas Bērziņas kolekcijas Stāsti. 1.daļa iedvesma rasta dzimtas fotogrāfiju albumos un ģimenes vērtībās, attieksmē pret apģērbu, tā ilgtspēju agrāk un šodien, tradīcijās un paradumos. Vēsture kārtojas slāņos, atsedzot iepriekšējās paaudzes, to likteņus un dzīves stāstus; kaut kas ir visiem zināms, kaut kas paliek noklusēts kā dzimtas noslēpums. To simbolizē auduma kārtas, savilkumi, polsterējumi, silueti, kas piemēroti vīriešiem, bet pāršūti sievietēm. Tonāli kolekcija atbilst melnbaltās fotogrāfijas estētikai.
Anitas Leinas kolekcija Virpuļojošais lidojums ir tapusi, iedvesmojoties no sērferiem, viņu dzīves stila - būt nemitīgā kustībā, dzīvot šeit un tagad, sekot savām sajūtām, pārāk neaizkavēties komforta zonā. Kolekcija ir kā aicinājums ieklausīties sevī un uzdrošināties darīt, riskēt un pamēģināt jauno. Tērpi radīti valkāšanai pēc sportiskām aktivitātēm ārtelpās, tāpēc lietoti netradicionāli materiāli, piemēram, dūnu sega, vaskots diegs un kokvilnas pleds. Tērpi ir ērti un viegli uzvelkami, tai pat laikā izskatās sirreāli.
Savukārt Milēna Emīlija Seržante ieguva iespēju apmeklēt modes mārketinga un menedžmenta divu nedēļu kursu Milānas Jaunajā mākslas akadēmijā (NABA-Nuova Accademia di Belle Arti Milano). Milēna Emīlija Seržante kolekcijai Frekvence iedvesmojusies no monumentālās, sarkanās Kolkas bākas. Tās forma ietekmējusi apģērbu līnijas. Sarkanā krāsa dominē kolekcijā, veidojot atsauci uz bākas funkciju – dienā tā ir pamanāma, naktī izstaro enerģiju ar signāla frekvenci.
Tika pasniegtas arī četras speciālās balvas:
Unai Bērziņai un Elīnai Grīnbergai universālveikala Stockmann Riga balva – kolekcijas pārdošana Stockamnn Riga 2020. gada pavasarī;
Kristīnei Zariņai žurnāla Pastaiga balva – atpazīstamības publikācija žurnālā;
Ilzei Muciņai žurnāla Lilit LOOK balva par labāko dizainu - atpazīstamības publikācija žurnālā.
"Konkursā Meringue redzētās finālistu kolekcijas bija ļoti augstā līmenī, kas norāda uz Latvijā iegūtu labu izglītības bāzi un konkrēto topošo dizaineru nopietnu personisko attieksmi. Es novērtēju tēmu dažādību un dalībnieku personiskos uzskatus par modi. Gan konkursa organizēšana, gan modes skašu norise bija patiesi ļoti augstā profesionālā līmenī," - tā konkursa žūrijas priekšsēdētāja Ļuba Popova, NABA-Nuova Accademia di Belle Arti Milano, raksturoja konkursā pieredzēto.
Plašāka informācija: www.kulturaskoledza.lv, www.designlatvia.com un www.facebook.com/meringuefashionevents