Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +14 °C
Apmācies
Sestdiena, 28. marts
Ginta, Gunda, Gunta

Brexit kā Lielbritānijas pazudinātājs

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Pie visa vainīga
P
Velkomiste Merkele kura grib netikvien Vācijai vel maksāt par Hitlera grēkiem bet ari pārejai Eiropai.
Irlielāmērāticams
I
ka precedents pazudinās arī vienu otru... .
upsis
u
Malači Briti,jo ātrāk jo labāk prom no geiropas melno invāzijas!!!!
Eiropas melno invāziju???
E
Bet britiem gadu desmitiem ir pašiem sava “melno invāzija” un ne jau no Eiropas bet no savām bijušām kolonijām... gan no Afrikas, Karibu salām, Indijas, Pakistanas.... Eiropas invāzija, tici vai nē vińus pataisija gaišākus, ne tumšākus!
 • 8
 • 2
hmmm
h
Tu laikam esi tas gejs no kura tā laižas briti prom? Vēl viņi saka ka Eiropā pilns neveiksminieku, kurus jāsponsorē. Ka tik latvju zemnikei nav to vidū. Ak jā, vēl britiem piegriezās latviešu migranti. Ko vēl aizmirsu pieminēt par Brexit?
 • 2
 • 8
aha
a
sadists...
 • 4
 • 4
uhu
u
...un visus latviešu liekēžus triekt mājās.
 • 6
 • 14
Aa
A
Patreiz kă īlens no maisa izlien ES birokrătijas absurdais trulums, grĕtisms un aprobeźotība, tăpĕc briti var priecăties par izkļūšanu no Briseles ķetnăm, un citi saprătīgi domăjošie viņus var apskaust.
skats no malas
s
Lielbritānija ir demokrātiska valsts, kurā rīko referendumus un kurā ievēro tautas gribu. Nebūtu brīnums, ja nākotnē sarīkotu arī citus referendumus. Kā teicis Kameruns, Skotijā referendums varētu būt pēc 20 gadiem. 6 gadi jau ir pagājuši, palikuši vēl 14. Lielbritānijas attīstība ietekmēs skotu izvēli. Ziemeļīrijā vairākums ir angļi, īri ir mazākumā. Turklāt īriem ir sava nacionālā valsts - Īrija. Cita lieta ir kataloņi. Lai kataloņi būtu īru līmenī, neatkarīgajai kataloņu valstij ir jāsastāv vismaz no Katalonijas, Valensijas un Baleāru salām, un tad varēs runāt par kataloņu "Ziemeļīriju", tas ir, Ziemeļkataloniju, ko pašlaik pārvalda Francija.
miglains skats
m
Problēma ar Brexit ir tā, ka tas tika atļauts lai pabiedētu Briseli un dotu UK vairāk varas, bet nesanāca, kā bija domāts... Kamerūns nezināja par to, ka UK būs Brexit, tāpēc ko viņš teica pirms 7-8 gadiem nav svarīgi. Lieta jau ir tā, ka UK, tāpat kā Spānijā varēja iespītēties un neļaut pat pirmo referendumu un to atļāva lai nolaistu tvaiku, jo Skotija ir reģions, kas saņem naudu no UK un visi to ļoti labi saprot. Diemžēl, kamēr UK atradās ES sastāvā, Skotija arī saņēma naudu no ES un tieši šis ir galvenais iemesls, kāpēc Skotijā būs nākamais referendums un ja ne 2020, tad 2021. UK var piesolīt(atkal) Skotijai atbalstu - tā kā tā solīja pirms referenduma 2014. gadā, bet var gadīties, ka skotiem ir labāka atmiņa kā latviešiem un atcerēsies to, ka solīts maksā nekrīt un nobalsos par neatkar... erm, nākamo soli uz iestāšanos ES.
 • 1
 • 2
miglains skats
m
@va vellos skoti apdzīvoja Īriju līdz pat viduslaikiem un Ulsteras skoti patiešām varētu būt vietējas izcesmes skoti - viena no īru senciltīm. Skotu gēlu un īru gēlu valodas ir daudz līdzīgākas savā starpā, kā latviešu un lietuviešu - var pat šeit runāt par gēlu valodu dialektiem. Ja kas, tad Alba(Skotija) sākotnēji bija britu valodā runājošo piktu valsts un piktu ķēniņu pēc tam, kad viņa vecākus nogalināja vikingi vai angļi(kas tajā laikā droši vien ka bija vikingi) audzināja mātes radinieki Īrijā. Briti uzpirka pa pilnam arī īru augstmaņus - kolonisti un zemniekiem tajos laikos nebija nekādas tiesības, tāpēc par kaut kādu tautas uzpirkšanu nevar būt runas - ja angļu augstmanim iedalīja zemi Īrijā(kuru konfiscēja īru augstmaņiem), tad šis nometināja savās zemēs tādus zemniekus, kādi bija pieejami - ne viņiem kāds prasīja ne arī deva izvēles iespējas. Tas pats arī bija Latvijā, kad prūšus vai votus nometināja Livonijā.
 • 0
 • 2
miglains skats
m
Ne Īrijā ne arī Ziemeļīrijā valodas lietošana nenosaka identitāti. Pat ja met vienā katlā tos, kas sevi identificē ar britiem un nokristī par angļiem, tad kopējais īru un tos kas sevi dēvē par Ziemeļīrijas īriem kopskaits Ziemeļīrijā ir 1 miljons no 1,8 miljoniem Ziemeļīrijas iedzīvotājiem, kas tos padara par vairākumu. Nemaz nepieminot tos britus, kuru senči bija īri un pieņemot protestantismu ir kļuvuši par britiem. Lai vai kā tur būtu, bet valodas identitāte īriem nav tiks svarīga kā latviešiem un galvenā ir reliģiskā identitāte un tieši katoļticīgo skaits un to, kas vēlas apvienošanos ar Īriju pēdējos gados ir vairākumā. Īru un īru izcelsmes iedzīvotāji Ziemeļīrijā visticamāk, ka vienmēr ir bijuši vairākumā, bet iemesli kāpēc tie un citi īri atbalstīja britus bija ekonomiskie ieguvumi - arī esot zem britiem.
 • 0
 • 2
va vellos
v
Ziemeļīrijā vairākums ir kalvinistu SKOTI, kas, kā mūsu rus-migranti, 18.gadsimtā tika pārcelti uz Īriju iznīdēt katoļu mežoņus. Pretīga Eiropas vēstures epizode kad tautu nopērk brāļu tautu genocidēt. Valensijai un Baleārām ar Kataloniju maz kopīga, apvienot var tikai tavā fantāzijā.
 • 3
 • 11

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas


Aktuāli


Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā


SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons


Pasaule

Vairāk Pasaule


Politika

Vairāk Politika


Tēma

Vairāk Tēma


Pieredze

Vairāk Pieredze


In memoriam

Vairāk In memoriam


Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag


SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes


Dienasgrāmata

Vairāk Dienasgrāmata