Milanas Komarovas veidotās horeogrāfijas izpildītas ne tikai baleta vakaros, festivālos un galā koncertos Latvijā un Lietuvā, bet arī starptautiskajos baleta konkursos Dienvidkorejā, Ķīnā, Amerikā, Zviedrijā un citviet pasaulē. Profesiju viņa redz kā radošu darbošanos ar lego konstruktoru. Jau desmit gadu aizrautīgi spēlējoties ar šiem "dejas klucīšiem", talantīgā horeogrāfe arvien no jauna pārsteidz ar savu laikmetīgā baleta kustību valodu un mākslinieciskajām idejām: viņas horeogrāfijas ir iespaidīgas, dinamiskas, neparedzamas un atmiņā paliekošas. Tās atšķiras ar maigi plūstošām, lokanām kustībām. Prasmīgi izceļot dejotāju ķermeņu līnijas, horeogrāfe iedvesmo atklāt un izmantot iespējas, par kurām dejotājs iepriekš pat nav nojautis.
Komarovas darbi ir pamanīti un novērtēti. Izrāde Karmena, kura kopā ar diriģentu Normundu Šnē un orķestri Sinfonietta Rīga ar Rodiona Ščedrina mūziku tika veidota festivālā LNSO vasarnīca Cēsīs, saņēma tobrīd vēl tikko iedibināto Kultūras ministrijas Dejas balvu 2017–2018 kategorijā Klasiskās dejas horeogrāfe/-s. Tagad viņas laikmetīgā baleta autorvakarā Hanzas peronā 26. aprīlī būs iespēja skatīt divus lielus pēdējos gados radītus viencēlienus: Balsis klusumā un Vilinošās tāles. Tos izdejos mākslinieki no Latvijas, Lietuvas un Vācijas. Vilinošās tāles arī nominētas Dejas balvai 2021–2022 kategorijā Baleta iestudējums vai notikums.
Kādā punktā jūs šobrīd esat, un ko jums pašai nozīmē Hanzas peronā gaidāmais laikmetīgā baleta vakars?
Šis notikums man ir tiešām nozīmīgs, jo tajā tiks parādīti divi mani laikmetīgā baleta viencēlieni. Būtiski ir tas, ka tie ir ne tikai divi dažādi mani horeogrāfiskie darbi, bet arī tas, ka baletvakarā būs iesaistīti triju valstu dejotāji: gan no Lietuvas, gan mūsu pašu dejotāji no Latvijas, gan arī no Vācijas. Tas būs mans atskaites punkts par pēdējos četros gados paveikto, jo, sākot ar kovidpandēmijas laiku, man sanāca strādāt tik daudz kā vēl nekad. Šis laiks izrādījās ražīgs, veidojot vairākus darbus.
Es jau sen biju sapņojusi parādīt savu darbu Hanzas peronā, jo tam ne tikai piemīt savs šarms un mūsdienīga elpa, bet arī simboliski vārds "perons" man asociējas ar vietu, no kuras var doties jaunā virzienā. Es vēlos pateikties atbalstītājiem, kuru dēļ šis projekts var īstenoties, un aicināt publiku 26. aprīlī baudīt niansētu horeogrāfiju un burvību.
Visu sarunu lasiet žurnāla SestDiena 19. - 25. aprīļa numurā! Žurnāla saturu gan drukātā, gan digitālā formātā iespējams abonēt mūsu jaunajā mājaslapā ŠEIT!