Šā gada 19. jūnija agrā rītā pēc Eiropas jeb 18. jūnija vēlā vakarā pēc ASV laika netālu no ASV piekrastes aptuveni stundu un 45 minūtes pēc iegremdēšanās okeānā no radariem pazuda ap 10 tonnām smagais, kompānijai OceanGate Expeditions piederošais batiskafs Titāns, kas kārtējo reizi bija ceļā uz bēdīgi slavenā lainera Titāniks vraku okeāna dzelmē. Kad četras dienas vēlāk tika atrastas batiskafa atlūzas, tas tika atzīts par katastrofā cietušu, bet pieci tajā esošie cilvēki, tostarp OceanGate dibinātājs Stoktons Rašs, – par bojā gājušiem. Jau uzreiz pēc sakaru pazušanas arī atklājās, ka Titāns nekad nav bijis gatavs šādiem ceļojumiem un OceanGate daudzkārt brīdināta, ka tā bojāeja ir tikai laika jautājums.
Kopā ar Titānu jūras dzelmē Titānika vraka apkaimē bez Raša, kurš pildīja batiskafa pilota funkcijas, bojā gāja arī jūras un Titānika vraka pētnieks un ceļotājs Pols Anrī Naržolē (daži izdevumi apgalvo, ka arī viņš kā bijušais jūrnieks varējis atrasties pie Titāna stūres), britu miljardieris un ceļotājs (trešais cilvēks pasaulē, kurš pabijis gan kosmosā, gan Marianas dziļvagā) Hamišs Hārdings, kā arī viens no Pakistānas bagātākajiem cilvēkiem, Londonā ilgstoši dzīvojošais un pat par karaļa Čārlza III izveidotā labdarības
Visu rakstu lasiet žurnāla SestDiena 7.-13. jūlija numurā! Ja vēlaties žurnāla saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!