Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ar padomju cilvēka atkritumiem

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Ato Sato
Šī ir vispasaules problēma-neatrisināma,neiznīcināma.Skumji,bet fakts.
čekists
č
pats padomju cilvēks būtībā bija tikai atkritums...
vā-ve->rekur
v
Padomju mentalitāte bija atstāt atpūtas vietās atkritumus un nesakopt pēc sevis, lai citiem nebūtu iespēja atpūsties. Plastmasa padomju laikos bija pietiekoši - siltumnīcu plēves tiek lietotas jau pasen. Bez plastmasas vēl jau pastāv neredzamais piesārņojums lauku miglošanas ķīmijas veidā, kas nonāk upēs un pēc tam jūŗā un kas ir atgriezies PSRS līmenī.
trusis nav atkritums
t
nu tad jau peec logjikas jaaskrien pie Putina un jaapieprasa kompensaacija - kaa nekaa Krievijas Federaacija ir oficiaalaa PSRS mantiniece, attieciigi vasjaam ir pienaakums atsmelt par padomju mentalitaates sekaam!
 • 4
 • 4
Neslāvs
N
Kādēļ krievu okupācijas gadus, cilvēki dēvē par "padomju laikiem"?
nika
n
Tāpēc ka valdībā sēdēja latvieši
 • 6
 • 8
Irlielāmērāticams
I
pat vēl vairāk, ka Markss nebija krievs un ka utopiskais murgs par cilvēku vienlīdzību nav īpašs krievu izgudrojums... lai gan viņiem tas patika labi, vismaz sākumā... .
 • 15
 • 2
nuss
n
Tāpēc, ka padomju laiki ir plašāks jēdziens un Latvijas teritorijā pastāvēja arī pirms 1940, gada okupācijas. 1918. gadā hibrīdkaŗa rezultātā boļševiki izveidoja LSPR ar nodomu apvienoties ar pārējām padomēm. Okupācija kā termins apzīmē diezgan īsu periodu, jo pēc tās vienmēr nāk aneksija un padomju laiki ir lielāka cūcība par okupāciju, jo tā ietekmēja sabiedrības normas.
 • 9
 • 4
rekur
r
Zvēriskajos Padomju laikos plastmasas iepakojumu bija reizes 10 mazāk. Vienreizējās lietošanas plastmasas trauku,dakšiņu, pudeļu, visādu pampersu vispār nebij. Gandrīz visi dzērieni, iesk. piena tika pildīti stikla traukos, kurus pēc tam pieņēma taras punktos atkārtotai lietošanai. Vasaras sezonā pludmali tīrija skolnieki- vasaras sētnieki , ar grābekļiem, un pludmale bija daudz tīrāka nekā šodien...
J
un visu tu stiepi aukliņu tīklā,sabēri kartupeļus turpat uz avīzes uzliki maizes kukuli,savu krējuma burciņu( ja izdevās dabūt) un savu tīkliņu mājās pārnācis pēc tam izmazgāji ar savām rociņām ,saziepējot ar gandrīz melnām veļas ziepēm. Un lietoji to vēlreiz un vēlreiz,nemeti ārā kā to dara ar plastmasas maisiņiem.
 • 5
 • 2
TrollisJT > rekur
T
Draugs, vai Tu kaut vienu reizi tiki izstāvējis rindu pie taras punkta (ja tas nebija slēgts vispār). Un, vai Tev izdevās nodot pudeles? Pastāsti par savu pieredzi, neturi sveci zem pūra!
 • 13
 • 8
šekur
š
Un arī erekcija toreiz bija, neliela, bet bija...
 • 12
 • 4
Irlielāmērāticams
I
ka "patērētāju sabiedrības" noniecinātāji kaut ko patērē, pat , apsaukājot citus par "patērētājiem".
Scorseze
S
Nīstajos padomju laikos vienīgais iepakojums bija stikla pudeles, kuras varēja par naudu nodot atpakaļ, ietinamais papīrs un metāla konservu bundžas. Faktiski viss ko šobrīd redzam apkārt ir parādijies pēc "neatkarības" iegūšanas. Patērētāju sabiedrība ikdienā un attiecībās, negaršo izmet, apnika, maini pret jaunu un, galvenais, nekādu sirdsapziņas esamības pazīmju:)!
Pravietisnejaukais > Scorseze
P
Siņjor, vai varat precizēt laiku, kopš kura nav vairs "sidsapziņas pazīmju"?
 • 11
 • 8
Pravietisnejaukais
P
Lietojot leksikā šablonu "padomju laiki " biežāk, nekā ikdienā - tualetes papīru... indivīds sniedz liecību par savu ļoti šauro izpratni par cilvēka patieso dabu. Indivīdam, kura papucis tā mīl pieminēt "garīgumu" ... vajadzētu mēģināt "rakt dziļāk".
dx
d
Kur vēl piesiesiet padomju laikus - varbūt arī sliktiem laikapstākļiem? Kāds vispār sakars mūsdienu mēslotājiem ar tālajiem padomju laikiem?
Kauns lasīt
K
Virtuves valoda, garnēta ar interpunkcijas kļūdu birumu.
no Jūrmalas
n
Patērētāju sabiedrība, nedomājot par vides aizsardzību, noslīks savos mēslos.
TrollisJT > Edge
T
Edge, no "bez-iepakojuma produktiem" vislabāk man patika sālītā siļķe, ietīta pelēkā iesaiņojuma papīrā... tīrā bauda bija tīrīt somu no siļķu sālijuma smirdoņas.
 • 17
 • 6
Edge
E
Slīkst, bet turpina lamāt padomju laiku atkritumus - 2L alus, Coca-Cola u.c. plastmasas, kā arī iepakojumus, kas Latvijā masā parādījās tikai pēc 1991.gada. Bet tās padomju "nejēdzības" - beziepakojuma produkti - to "neatceramies" (I.Lancmanis)?
 • 14
 • 9

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas


Aktuāli

Latviešiem piemērīts sporta veids

Pirms 40 gadiem Padomju Savienībā aizsākās bobsleja apgūšana. Atklājēja lomu uzticēja Latvijas trenerim Rolandam Upatniekam, kura vadībā četru gadu laikā PSRS ekipāža ar Latvijas pilotu Zinti Ek...

Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā


SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons


Pasaule

Vairāk Pasaule


Politika

Vairāk Politika


Tēma

Vairāk Tēma


Pieredze

Vairāk Pieredze


In memoriam

Vairāk In memoriam


Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag


SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes


Dienasgrāmata

Vairāk Dienasgrāmata