Parlamenta deputātu atbildes uz e-pastiem ir neliela daļa no lielāka starptautiska pētījuma, kurā tiek analizēta politiķu saziņa dažādās pasaules valstīs, arī Latvijā. Šajā pētījuma pakāpē katram Saeimas deputātam bija izsūtīta Ungārijas Segedas Universitātes pētnieka Norberta Merkoviča vārdā parakstīta vēstule ar lūgumu sniegt viedokli par smēķēšanas ierobežošanu. Tā bija rakstīta latviešu valodā, lai valodas ierobežojums nekavētu deputātus atbildēt. Uz e-pasta vēstuli atbildējuši Saskaņas centra deputāti Boriss Cilevičs, Aleksandrs Sakovskis un Jeļena Lazareva, Vienotības deputātes Ilma Čepāne un Rasma Kārkliņa, Reformu partijas pārstāvji Juris Viļums, Kārlis Eņģelis un Edmunds Demiters, savukārt no VL-TB/LNNK saņemta frakcijas atbilde. Pārējo deputātu reakcija bijusi virtuāls klusums. Līdzīgi rezultāti bija arī Igaunijā, kur uz e-pastu atbildēja 10% deputātu, savukārt Lietuvā - 6%. Uz citu valstu fona šie rezultāti ir viduvēji, jo, piemēram, Lielbritānijā atbildi sniedza mazāk nekā procents parlamentāriešu.
Sabiedriskās politikas centra Providus pētniece Iveta Kažoka norāda, ka šis pētījums parāda ne tik daudz deputātu attieksmi pret vēlētājiem, cik to, kuri deputāti ir izpalīdzīgi. Taču vienlaikus viņa arī akcentē, ka būtu labi, ja deputāti vai viņu palīgi sniegtu vismaz kādu atbildi, kaut vai pieklājīgi uzrakstot, ka slodzes dēļ nevar palīdzēt. Teju visiem deputātiem, izņemot Dzintaru Ābiķi (Vienotība), ir oficiālā e-pasta adrese, un tās princips visiem vienāds - [email protected]. Likums deputātiem neuzliek par pienākumu atbildēt uz e-pasta vēstulēm, tāpēc viņi var izvērtēt, uz kuru no tām atbildēt un kuru ignorēt. Saeimas priekšsēde Solvita Āboltiņa (Vienotība) atzīst, ka paši deputāti fiziski nevar atbildēt uz visām elektroniskajām vēstulēm, taču tāpēc šajā darbā var palīdzēt deputātu palīgi. «Tas pašam deputātam ir jāvērtē - pat ja tas likumā nav noteikts, tā ir forma, kādā vēlētājs vai vienkārši pilsonis ir vērsies pie viņa, un, ja viņš neatbildēs, tad viņš var rēķināties, ka pilsonis pēc tam viņu vērtēs,» teic S. Āboltiņa.
Deputāti Dienai norāda, ka cenšas izlasīt visas e-pasta vēstules, ko iedzīvotāji viņiem sūta. Reformu partijas priekšsēdis Valdis Zatlers pat neslēpj, ka iedzīvotājiem lielākas iespējas sasniegt viņu pašu ir, tieši rakstot e-pastu, jo visas papīra vēstules viņš neizlasot. V. Zatlers gan pieved Dienu pie sava datora un parāda e-pasta saturu - redzams, ka lielākā daļa tā satura ir iekšējā komunikācija starp deputātiem un frakcijas darbiniekiem, kā arī Saeimas informācija un dažādi ielūgumi, nevis iedzīvotāju vēstules. Septembrī teju neviens iedzīvotājs viņam nav sūtījis privātās vēstules, parasti to esot vairāk. V. Zatlers cenšoties atbildēt uz visām iedzīvotāju elektroniskajām vēstulēm, tiesa, rakstot īsi. Viņš nosmej, ka reizēm pēc tam varot dabūt pretī smagu atbildi: «Paldies, ka atbildējāt, bet vispār jūs esat maita!» Arī Raivis Dzintars (VL-TB/LNNK) cenšoties atbildēt uz visiem e-pastiem, bet viņš pieļauj, ka saspringtākos periodos tas neizdodas.