Vācijas kanclere Angela Merkele apspriedusi migrantu krīzi ar koalīcijas sabiedrotajiem no konservatīvās Kristīgi sociālās savienības (CSU) Bavārijā, caur kuru Vācijā iebraucis lielākais daudzums migrantu. Bavārijas federālās zemes robežu ar Austriju vidēji šķērsojuši ap 3000 migrantiem dienā. Ja šāda tendence turpināsies arī 2016. gadā, tas nozīmētu, ka līdz gada beigām Vācijā ierastos vēl vairāk par miljonu migrantu.
Divi no CSU biedriem, kuri apmeklēja tikšanos ar A. Merkeli, teica, ka viņa kritizējusi kā neproduktīvu Austrijas lēmumu limitēt to cilvēku skaitu, kuriem piešķirs patvērumu. CSU līderis Horsts Zēhofers intervijā ARD televīzijai paudis partijā valdošo viedokli, ka kanclerei tuvākajā laikā neizdosies panākt Eiropas līmeņa vienošanos par migrantu krīzes ierobežošanu: «Es biju vīlies par šodienu. Mūs tuvākajās nedēļās un mēnešos gaida smagas politiskās diskusijas. Mēs neticam, ka tuvākajā nākotnē Eiropas līmenī tiks atrasts risinājums bēgļu skaita ierobežošanai. Tāpēc mums, vāciešiem, ir jārīkojas jau tagad.»
Savukārt Vācijas vicekanclers un ekonomikas ministrs Zigmārs Gabriels Pasaules ekonomikas forumā Davosā izteicies, ka Austrijas lēmums ir «sauciens pēc Eiropas palīdzības». Viņš gan uzskata, ka iespējams vienīgi plašs, kopīgs Eiropas Savienības risinājums bēgļu krīzei un ka robežu slēgšana kontinentā novestu pie «ekonomiskas katastrofas».
Austrijas kanclers Verners Feimanis trešdien paziņoja, ka valdība nolēmusi šogad akceptēt tikai 37 500 patvēruma lūgumu, kas ir mazāk nekā puse no 90 tūkstošiem pērn saņemto. Tāda pati kvota noteikta turpmākajiem četriem gadiem. Viņš Austrijas lēmumu nosauca par modinātājzvanu ES, kas nav spējusi vienoties par ārējo robežu aizsardzību.