un 7. aprīlī, kā arī 13. un 14. aprīlī mākslas muzejā Rīgas birža muzicēs vairāk nekā 100 talantīgu jauno mūziķu - no t. s. bērnu mūzikas skolām līdz Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijai. Gan klausītāji, gan festivāla dalībnieki varēs arī apskatīt pašlaik aktuālo izstādi Romantisma laiks un visu muzeja ekspozīciju.
«Festivāls sniegs iespēju jauniem, apdāvinātiem mūziķiem uzstāties plašai publikai, jo koncerti ir vissvarīgākais priekšnoteikums, lai mākslinieks varētu tapt un augt, pierādīt savas spējas un salīdzināt sevi ar vienaudžiem. Festivāls kļūs par vietu, kur tiks atklāti jauni vārdi, sāksies jaunas karjeras, kur būs iespēja izvēlēties ceļus meistarības pilnveidošanai,» stāsta Hermaņa Brauna fonda direktore Inna Davidova. «Zvaigznes cilvēkiem izgaismo ceļus. Cilvēki izklāj ceļus jaunām zvaigznēm,» tā skan festivāla devīze. «Tie, kuri piedalīsies mūsu festivālā, nav topošie, nākošie: kādreiz, varbūt... Uzstāsies tie, kuriem redzam lielu perspektīvu vai arī jau ir spoži apliecinājušies jauni mūziķi un vēl turpina mācīties un slīpē savu meistarību. Ļoti negribējām koncertos noskaņu: ai, cik patīkami, ka tādi mazi bērniņi jau prot turēt vijoli rokās. Mēs vēlamies parādīt spilgtos, spožos, talantīgos, nevis dresētus mazulīšus,» stāsta I. Davidova.
6., 7., 13. un 14.IV būs trīs koncerti, dienu noslēdzot ar džeza koncertu Rīgas Doma kora skolas un Mūzikas akadēmijas mūziķu sniegumā. Viesosies Maskavas Gņesinu institūta studenti, starptautisko konkursu laureāti, kurus skolo Latvijā labi pazīstamā Krievijas dziedātāja Irina Dolženko. Būs arī iespēja vienā programmā dzirdēt trīs pianistus Osokinus - daudzu starptautisko konkursu laureātu, Londonā studējošo Andreju Osokinu, viņa 16 gadu veco brāli Georgu Osokinu un tēvu Mūzikas akadēmijas profesoru Sergeju Osokinu. Pēdējā festivāla dienā, 14. aprīlī, plkst. 16 solo programmu spēlēs ģeniāli apdāvinātais astoņus gadus vecais vijolnieks Daniils Bulajevs. Muzejā pašlaik apskatāmā izstāde Romantisma laiks lieliski atbilst jaunībai un mūzikas festivālam, jo «māksla vienmēr tiecas pēc nesasniedzamā un romantisma laikmets dod ideālu sajūtu, kāda varētu būt ideālā dzīve, kuras nav, bet kuru mēs visi meklējam», uzsver I. Davidova.
Jaunā festivāla virzienā vedusi visa Hermaņa Brauna fonda līdzšinējā 15 gadu darbība - tā paspārnē auguši pianisti Vestards Šimkus un Artūrs Cingujevs, vijolniece Elīna Bukša. Jaunā festivāla Avanti! ideja, kas auklēta jau divus gadus, realitātē vērtusies pirms četriem mēnešiem sarunā ar Rietumu bankas Labdarības fonda vadītāju Sergeju Grodņikovu, kurš ieminējies - kāpēc gan nerīkot jauniešu koncertus Biržā, kur ir tik skaisti? I. Davidova atklājusi, ka jau labu laiku domā par festivālu jauniešiem. Varbūt darīt kopā? Festivālu atbalsta arī a/s Laima, kas dos iespēju 80 bērniem no maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm un 10 mūzikas skolu pedagogiem apmeklēt koncertus un izstādi muzejā. Pedagogiem tas ir ļoti būtiski, jo viņu atalgojums joprojām ir mazāks nekā vispārizglītojošajās skolās. Koncerta un izstādes apmeklējuma biļete maksās Ls 5. Dienas abonements - trīs koncerti, izstāde un visa muzeja ekspozīcija - Ls 10.