Hauska & Partner
2. Argumentu un vēstījumu izstrāde dažādām auditorijām, ko ietekmēs izmaiņas. Uzskatāmi parādīt, kas būs, ja pensijas vecumu nepaaugstinās.
3. Plašas diskusijas dažādās auditorijās (ekonomisti un demogrāfijas pētnieki, gados jauni cilvēki kā nodokļu maksātāji, ārsti par dzīves ilgumu, studentu organizācijas par izmaiņām darba tirgū, sociālie partneri un pensionārus pārstāvošās organizācijas), potenciālo atbalstītāju identifikācija.
4. Pozīcijas formēšana, politiskā vienošanās koalīcijā, vienoti vēstījumi visiem partiju līderiem.
5. Aktīva trešo pušu iesaistīšana publiskajā komunikācijā, kas atbalsta izmaiņas.
Hill + Knowlton
1) Kādam politiskam spēkam vai spēkiem kopumā jāuzņemas atbildība par to - nevis čukstēt, bet runāt pilnā balsī. Jārada pārliecība par pensiju vecuma palielināšanas nenovēršamību. Nenovēršamas lietas sabiedrība agri vai vēlu uztver kā tādas, ar kurām jāsadzīvo.
2) Arī šis jautājums vislabāk ir skaidrojams kontekstā.
Attieksmes maiņa pret konkurenci darba tirgū, nepieciešamība pilnveidot zināšanas regulāri.
3) Attieksmes maiņa pret privāto pensiju plānošanu un uzkrājumiem kā katra paša atbildību. Banku kā dabisku sabiedroto iesaistīšana.
4) Precīzi definēt mērķa auditoriju, kas pensijas vecuma paaugstināšanu uztvers vissāpīgāk, un ar šo grupu strādāt atsevišķi.
5) Būtiski esošajiem pensionāriem nodot ziņu, ka uz viņiem neattiecas pensionēšanās vecuma paaugstināšana.
PR Stils
1) Kā komunikācijas mērķi izvirzīt ne tik daudz atbalstu lēmumam, cik sabiedrības izpratni, ka lēmums ir smags, bet citādi nav iespējams rīkoties.
2) Konsekventi ievērot esošo komunikācijas saturu un stilu, izmantot ministres autoritāti un atklāto, argumentēto, mierīgo un pietiekami drosmīgo izteikšanās manieri.
3) Komunikācijas saturā ietvert vēstījumus par Labklājības ministrijas plāniem un darbiem, kas tiks realizēti kā atbalsts pensionēšanās vecuma paaugstināšanai, t. i., parādīt sabiedrībai, jo īpaši «jaunās sistēmas cietējiem» atbalsta programmas.
4) Atbalsta saņemšanai būtiski ir parādīt šobrīd pensijas vecuma iedzīvotāju interešu aizstāvību (nodarbinātība, apmācības utt.), kas radītu «nākotnes pensionāriem» zināmu drošību.
5) Nebaidīties konkrētām vecuma grupām skaidrot pensionēšanās vecuma paaugstināšanas nepieciešamību klātienē.