Pēc plāna nodošanas sabiedriskai apspriešanai 40 dienu būs iespēja to iztirzāt un sniegt savus priekšlikumus. «Apspriešanas vidū organizēsim īpašu semināru, lai saskaņotu viedokļus. Piedāvājam pašvaldību vadītājiem, ja būs nozīmīgi iebildumi pret plānu, organizēt atsevišķas tikšanās,» stāsta ministrs Edmunds Sprūdžs (RP). Pēc Lielo pilsētu asociācijas pārstāvja Māra Kučinska teiktā, ministrija apsolījusi ieklausīties pašvaldībās. Viņš pauž gandarījumu par šādu procesa virzību.
Plāna aizkavēšanos E. Sprūdžs skaidro ar daudzajām diskusijām, kurās piedalījušies arī pašvaldību pārstāvji, tomēr būtiskus sarežģījumus ar novēlotu šī dokumenta tapšanu ministrs nesaskata. «Tas, ka iepriekš izstrādātais stratēģiskais dokuments valstī būs spēkā vēl trīs mēnešus it kā pēc tā termiņa beigām, - nekas nesabruks un neviens neatcels nevienu likumu vai pašvaldību saistošos noteikumus, kas regulē atkritumu apsaimniekošanu. Mašīnas brauks, savāks atkritumus, poligoni tos pieņems,» skaidro E. Sprūdžs.
Vēl viens VARAM izstrādātais atkritumu apsaimniekošanas nozares dokuments, kura ceļš nav bijis gluds, ir Ministru kabineta noteikumi, kas daļai uzņēmumu pie noteikta atkritumu apjoma ļautu izvēlēties ar pašvaldību nesaistītu atkritumu apsaimniekotāju. Pēc apstiprināšanas valdības komitejā iecerētās pārmaiņas saņēma brangu kritikas devu no pašvaldībām un kopš augusta sākuma tā arī nav spējušas nonākt līdz valdības darba galdam. M. Kučinskis pārliecināts, ka šis jautājums ir atcelts no darba kārtības līdz jaunā atkritumu apsaimniekošanas plāna pieņemšanai. Savukārt ministrs to noraida un skaidro, ka šis ir parāds vēl no 2010. gada, kurš savu ceļu valdībā ar premjera gādību varētu turpināt jau tuvākajā laikā. «No manas puses nekādas darbības attiecībā uz apturēšanu vai aizkavēšanu nav bijušas,» atzīmē E. Sprūdžs.