Ieguva jaunu elpu
Salīdzinājumā ar pagājušā atlases cikla sākumu, kad izlasē bija veterāni Vitālijs Astafjevs, Vladimirs Koļesničenko, Juris Laizāns, Andrejs Rubins, sastāvs ir stipri mainījies. Pēdējos divos gados visai sekmīgi noritējusi paaudžu maiņa, izlasē ienākot un nostiprinoties ne vienam un ne diviem, bet vairākiem jauniem futbolistiem. Aleksandrs Fertovs, Oļegs Laizāns, Ritvars Rugins, Artjoms Rudņevs, Edgars Gauračs, Ivans Lukjanovs jau uzskatāmi par stabiliem pamatsastāva futbolistiem. Uz sliekšņa ir arī Vladimirs Kamešs, Artūrs Zjuzins un Vitālijs Smirnovs.
Vīrieši labākajos gados
Viena lieta, ka Latvijas izlases pašreizējā modelī ir pa līderim katrā līnijā - vārtos Andris Vaņins, aizsardzībā Kaspars Gorkšs, vidējā līnijā Aleksandrs Cauņa un uzbrukumā Artjoms Rudņevs. Taču vēl vairāk priecē tas, ka tieši tagad visi četri ir savas karjeras augstākajā punktā.
Gorkšs nupat debitējis Anglijas premjerlīgā, itin labi tiekot galā arī ar UEFA Čempionu līgas uzvarētāja Chelsea uzbrukumu. Maču pret londoniešiem gan Reading zaudēja ar 2:4, bet futbola eksperti bija vienisprātis, ka aizsardzība Reading komandai bijusi kārtībā. Vaņins Šveices čempionātu iesācis tik labi kā vēl nekad - daudz «sauso» spēļu, uzvaru, un komanda līderes godā. Rudņevs pēc divu gadu ilgas «uguņošanas» Polijā spēris karjeras nākamo soli un pārcēlies uz Vācijas bundeslīgas klubu Hamburger SV. Lai arī sevi apliecināt tur vēl nav izdevies, viņa spēlē jau tagad ir jūtams progress. Par Aleksandra Cauņas veiksmīgo sezonas sākumu Maskavas CSKA rindās - reti kurš Latvijā ticēja, ka Saša no «armijnieku» daudzpusīgā rezervista tik strauji «uzdienēs» par vienu no komandas centrālajām figūrām.
Konkurētspējīgi pretinieki
Diskutabls ir jautājums, cik vieglā vai sarežģītā grupā Latvija tikusi ielozēta. Negribas un nevajag nenovērtēt Grieķijas, Slovākijas, Bosnijas un Lietuvas komandu spēku, taču, objektīvi vērtējot, šīs izlases tomēr nav tik draudīgas kā, piemēram, Francija, kas Latvijai varēja tikt slovāku vietā. Skaidrs, ka Latviju šajā atlases ciklā par favorītu varēs uzskatīt divās vai maksimums četrās spēlēs. Tāpat skaidrs arī tas, ka Slovākija, Bosnija un Grieķija ir pretinieki, no kuriem punktus var ņemt.
Grieķijas izlasi pēdējos četros gados Latvijas fani iepazinuši no A līdz Z (treneri un spēlētāji arī līdz Ž). Slovākijai un Bosnijai ir labas, sabalansētas komandas ar spilgtām zvaigznēm: Mareku Hamšiku (Slovākija, Napoli) un Edinu Džeko (Bosnija, Man. City). Papētot pretinieku rindas, atklājas, ka šajās komandās nav kvalitatīvu aizstājēju un atsevišķās pozīcijās Latvijas izlases rezervistu soliņš izskatās pat labāks nekā konkurentiem.
Pateicīgs kalendārs
Pagājušā gada rudenī notika pārrunas par G grupas spēļu kalendāru, un Latvijas puse šajās pārrunās izkaroja sev gandrīz visu, ko bija vēlējusies. Proti, Starkovs vēlējās sākt atlases ciklu savā laukumā un ar kādu no grupas spēcīgākajām komandām. Tas arī tika panākts - pirmais mačs būs Rīgā pret Grieķiju.
Vasarā grieķi atzīstami spēlēja Eiropas čempionāta finālturnīrā, kur aizcīnījās līdz ceturtdaļfinālam. Pēdējā pārbaudes spēlē augustā pret Norvēģiju Grieķijas izlases kandidātu sarakstā bija sešas izmaiņas salīdzinājumā ar Euro 2012 sastāvu. Viņu treneris Fernandu Santušs šajā ciklā sāks būvēt jaunu komandu, un pirmajos mačos tā var būt ne tik ļoti saspēlējusies.
Vēl Latvijas izlases trenera sarakstā bija vēlme pret grupas vājāko pretinieku Lihtenšteinu spēlēt vēlu rudenī un agri pavasarī jeb tad, kad Latvijas virslīgas spēlētāju sportiskā kondīcija nav optimāla. Arī šis mērķis tika sasniegts, lai gan pašreizējā valstsvienības potenciālajā pamatsastāvā ir tikai viens līdz divi virslīgā spēlējoši futbolisti.
Svarīgākās gan nebūs spēles ar Lihtenšteinu, bet pirmās trīs: ar Grieķiju, Bosniju un Slovākiju.