Operāciju veica Latvijas Kardioloģijas centra kardioķirurgi profesora Romana Lāča vadībā, piedaloties profesoram Pēterim Stradiņam, Uldim Strazdiņam, kardioanestezioloģijas vadītājai profesorei Evai Strīķei un komandai. Vakar Stradiņa slimnīca bija izsludinājusi preses brīfingu par Valsts prezidenta veselības stāvokli, taču vēlāk to tomēr atcēla. «Plašāku informāciju ārsti sniegs pēc tam, kad būs stabilizējies pacienta veselības stāvoklis, kas varētu ilgt vismaz diennakti,» teikts slimnīcas paziņojumā, kas ievietots arī Valsts prezidenta oficiālajā mājaslapā. Savukārt R. Vējoņa tviterkontā ievietota pateicība: «Valsts prezidenta ģimene pateicas par plašo atbalstu, labajām domām un vārdiem, veselības un izturības vēlējumiem!»
Kamēr prezidentu operējušie mediķi klusē, medijos parādījušās versijas par iespējamo atveseļošanās laiku. Latvijas Universitātes Kardioloģijas zinātniskā institūta vadošais pētnieks Vilnis Dzērve-Tāluts aģentūrai LETA atzinis, ka nav iespējams pateikt, cik ilgā laikā cilvēka organisms var atgūties no sepses infekcijas. Tās var būt divas nedēļas, divi mēneši vai pat divi gadi. Viņš skaidrojis, ka sepse, kas konstatēta arī R. Vējonim, ir organisma reakcija uz infekciju. «Sepse nozīmē to, ka mikrobi vairāk var izpausties atsevišķos orgānos,» norādījis V. Dzērve-Tāluts.
Prezidenta slimības laikā viņa pienākumus pilda Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA). Konstitucionālo tiesību eksperts Edgars Pastars Dienai norādīja, ka nav nozīmes Valsts prezidenta slimības ilgumam, bet viņa veselības stāvoklim. «Ja viņš var parakstīt dokumentus, runāt, lasīt, saprast - viņš var veikt daļu pienākumu no mājām vai slimnīcas. Tā nav parastā darba nespējas lapa,» norādīja eksperts. Jāvērtē katra jautājuma neatliekamība - ja tas ir steidzams, to var nodot Saeimas priekšsēdētājai. Taču parlamenta priekšsēdētājam nevar būt pārāk plaša rīcības brīvība. Tie var būt tehniski neatliekami darbi vai tikšanās ar kādu ārvalstu viesi, ar kuru bieži vien paredzēts tikties gan prezidentam, gan Saeimas priekšsēdētājam. «Svarīgi uzsvērt - ja Valsts prezidentam ir oficiāla darba nespēja, Saeimas priekšsēdētāja mobilitāte ir krietni ierobežota. Konstitucionālo tiesību jautājumos prezidentu var aizstāt tikai Saeimas priekšsēdētājs, nevis kāds viņa vietnieks,» skaidroja E. Pastars.
Diena jau vēstīja, ka R. Vējoni pirmdien nogādāja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā Gaiļezers, un tika runāts par vīrusu infekciju. Pirmdienas vakarā parādījās informācija, ka R. Vējoņa veselības stāvoklis ir apmierinošs. Otrdien prezidentu pārveda uz Stradiņa slimnīcu. Ziņa par operācijas nepieciešamību tika publiskota vakar no rīta.
R. Vējonim šonedēļ bija paredzēta tikšanās ar Gruzijas parlamenta priekšsēdētāju Dāvidu Usupašvili, dalība 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres dienas pasākumos, ziedu nolikšanas ceremonijā pie Brīvības pieminekļa un kritušo piemiņas vietās Bastejkalnā, Barikāžu aizstāvju laukuma svinīgajā atklāšanā, kā arī barikāžu 25. gadadienai veltītā koncerta apmeklējums, dalība projekta Meklējam sirdsmāsiņu laureātu apbalvošanas ceremonijā, kā arī citi pasākumi.