«Šie priekšlikumi nav norādījumi, kā mainīt konkrētus Nacionālā attīstības plāna punktus, bet gan vispārēji virzieni, kuriem būtu vērts pievērst uzmanību,» saka G. Gleizde.
DB klubā pulcējušies uzņēmēji norādījuši, ka būtu jāpastiprina cīņa pret ēnu ekonomiku un nodokļu nemaksātājiem - nevis padarot smagāku administratīvo prasību slogu, bet gan izmantojot to informāciju, kas jau ir valsts pārvaldes rīcībā, piemēram, uzņēmumu nomaksāto nodokļu apmēra attiecību pret finanšu rezultātiem, ražošanas apjomu salīdzinājumā ar vidējo rādītāju nozarē, kā arī sadarbojoties ar nozaru asociācijām.
Uzņēmēji arī iesaka reformēt valsts pārvaldi, veidojot skaitliski mazākas, bet efektīvākas pārvaldes struktūras. Turklāt būtu jānosaka politiskā atbildība par NAP mērķu sasniegšanu vai nespēju tos sasniegt, uzskata uzņēmēji, uzsverot, ka pašā NAP jādefinē par tā ieviešanu atbildīgās valsts augstākās amatpersonas un jānodrošina plāna īstenošanas uzraugu iespējas ietekmēt procesus, ja politiķi rīkojas pretēji plānā paredzētajam.