Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +22 °C
Skaidrs
Piektdiena, 24. maijs
Marlēna, Ilvija, Ziedone

Atkarības

Speciālisti: situācija ar atkarībām Latvijā ir dramatiska un tās uzlabošanai ir nepieciešams daudz aktīvāka valsts politika

Latvijai ir nepieciešams realizēt ilgtspējīgāku, gudrāku un stingrāku politiku atkarības mazināšanas jomā. Līdzšinējais tiesiskais regulējums un politiskās gribas trūkums ir novedis pie tā, ka situācija atkarību jomā ir katastrofāla, secināts Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Sociālo un politisko pētījumu institūta organizētajā nozares ekspertu diskusijā “Multidisciplinārs skatījums uz atkarību problemātiku Latvijā”, kas norisinājās 8. jūnijā.

Atkarībām ir nezināms slieksnis

Diemžēl sabiedrība turpina apreibināties un slimo ar atkarību slimībām, jo statistika liecina, ka atkarību situācija Latvijā būtiski pārsniedz vidējos Eiropas Savienības un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas valstu rādītājus.

Psiholoģe: no atkarībām cieš 10–15% sabiedrības

Par psihiskās veselības problēmām, atkarībām un to, kur meklēt palīdzību, intervijā ar Aismu Orupi stāsta Rīgas Stradiņa universitātes Psiholoģijas laboratorijas vadītāja Jeļena Koļesņikova.

Dažādu atkarību gūstā ir tūkstoši Latvijas iedzīvotāju

Cilvēces progress sev līdzi nes ne tikai ieguvumus un uzlabojumus valstu un indivīdu dzīvē, bet arī dažādus negatīvus faktorus un problēmas. Viens no tādiem ir dažāda veida atkarības, kuras speciālisti iedala divās daļās – vielu atkarībā un procesu atkarībā.

VM sāk kampaņu, lai iedzīvotājiem reģionos palīdzētu atteikties no smēķēšanas

Lai gan Latvijā samazinās smēķētāju īpatsvars, smēķēšana nemainīgi rada ievērojamu kaitējumu Latvijas iedzīvotāju veselībai un tautsaimniecībai, ir viens no galvenajiem iedzīvotāju mirstības un invaliditātes riska faktoriem Latvijā, tostarp sirds un asinsvadu slimībām un ļaundabīgiem audzējiem. Veselības ministrija ar kampaņu Spēks pateikt NĒ! mudinās un motivēs cilvēkus atteikties no smēķēšanas, portālu Diena informē kampaņas organizatori.

Mazināt atkarību riskus

Pusgada laikā, kopš Bērnu slimnīcas fonds (BSF) sācis pilotprojektu, atbalsts dažādu atkarību pārvarēšanā sniegts vairāk nekā 40 jauniešiem. BSF Pusaudžu resursu centrā uzsver – šādas problēmas jauniešu vidū ir pietiekami nopietnas un tās nevar atstāt bez ievērības. Tādēļ programmas īstenotāji cer uz turpmāku atbalstu ne vien jauniešiem, bet arī viņu ģimenēm. Tāpat tiek meklēti risinājumi, lai šāds pakalpojums būtu pieejams ne tikai Rīgā, bet arī reģionu centros.

"Visa dzīve" pa dienu kastē pie skolotāja

Skolas telpās mobilos telefonus bez pedagoga uzaicinājuma lietot aizliegts – šāda prasība noteikumos parādās vairākās izglītības iestādēs. Bērnu atkarība no telefona jau ir nopietna problēma, un arī izglītības iestādēm ir jāiegulda sava artava, lai meklētu risinājumus, uzskata atkarību speciālisti

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide