Tajā ar saviem darbiem piedalās individuāli strādājoši meistari un mākslinieki no tautas lietišķās mākslas studijām, tajā skaitā metālkalēju, rotu un tekstilmākslas studijas no Rīgas, portālu Diena.lv informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Indra Vilde.
Mūsdienās gan rotu darināšanā, gan metālkalumos vērojamas divas galvenās tendences - meistari pēta un atdarina jau iepriekš radīto vai veido jaunas interpretācijas, radošajos meklējumos balstoties etnogrāfijā, tradīcijās un Eiropas mākslas stilos. Līdz ar to arī katrai studijai ir atšķirīgs „rokraksts” - Auseklim, kas veidojis arī izstādes jaunākos darbus, raksturīgas lakoniskākas formas, idejas smeļoties tradicionālajos kalumos, bet Zīles darbos vērojama virtuoza metāla vijumu veidojumi, kas darinājumus padara vieglus un gaisīgus. Savukārt Kultūras un tautas mākslas centra Ritums tautas lietišķās mākslas studijas Kalvis dalībnieki joprojām darbojas arheoloģiskā materiāla pētniecībā. Taču šī paša centra studiju Cilnis un Jumis dalībnieki savā radošajā darbībā vairāk pievērsušies etnogrāfiskajām rotām - krekla un villaiņu saktām, gredzeniem un vainagiem.
Izstādē ir iespējams aplūkot arī metālkalumus - dažādu formu, izmēru un konstrukciju lielos svečturus, griestu un sienas lampas un citus metālizstrādājumus, kā arī arheoloģiskās, etnogrāfiskās un mūsdienu rotas no metāla. Muzejā ir apskatāma arī dzintara rotu ekspozīciju, to papildina arī krāsaini, dažādu faktūru un materiālu austi grīdas celiņi.
Latvijā šobrīd darbojas piecas metālkalēju un rotu studijas, kā arī trīs dzintara apstrādes studijas. Ekspozīcijā kopumā ir 115 autoru 265 darbi.