Francijas institūts Latvijā, ICOMOS Latvija un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Francijas Kultūras un komunikāciju ministrijas atbalstu piedāvā četru lekciju ciklu par kultūras mantojuma un arhitektūras nozarē aktuāliem jautājumiem: kultūrvēsturiskas ainavas nozīmi un aizsardzību, pilsētvides kvalitāti un mūsu sajūtām tās uztverē caur četrām maņām, kā arī iespējām piešķirt otru dzīvi trauslajam koka arhitektūras mantojumam un novērtēt oriģinālā materiāla priekšrocības.
Pirmās lekcijas uzmanības centrā būs dzirde. Laika gaitā skaņa un akustika ir kļuvusi par vienu no galvenajām arhitektus un pilsētplānotājus interesējošām tēmām. Seno laiku zinātne akustika, kura galvenokārt pēta telpas, kas paredzētas skatuves mākslām, mūsdienās pievērsusies arī skaņas izmantošanai ikdienas dzīvē. Skaņas izmantošanas un lomas dažādie aspekti tad arī tiks aplūkoti pirmās lekcijas ietvaros, pievēršoties trīs pamattēmām – Skaņa pilsētvidē, Skaņa publiskās vietās un Akustikas arhitektūra koncertzālēs.
Savukārt 25. aprīlī Latvijas Mākslas akadēmijas 2. korpusā notiks otrā lekcija Garša: Mūsdienu arhitektūras un kultūras mantojuma dialogs, 9. maijā Latvijas Kultūras akadēmijas Zirgu pastā un 10. maijā Kuldīgas Sinagogas Mākslas namā – trešā un ceturtā lekcija Tauste: Materiāls arhitektūras mantojuma saglabāšanā un pielāgošanā mūsdienu vajadzībām.
Piektā un noslēdzošā lekcija Redze: Kultūrvēsturiskā ainava, tās kvalitātes saglabāšana un attīstība norisināsies 30. maijā Turaidas muzejrezervātā.
Vairāk informācijas www.mantojums.lv, www.icomos.lv un www.institut-francais.lv