Grāmatas autore ir Maija Rozenfelde. Līdz ar viņu komandā strādāja Anda Beitāne, Annija Bičule, Gunda Miķelsone, Arturs Kondrats un Amanda Zaeska. "Lielisks projekts! Tas ir ne tikai ļoti radošs un novatorisks, bet arī ļauj cilvēkiem, kuri nav dzirdīgi, izjust skaņu, izmantojot citu mediju – vizualizāciju. Man patīk, kā šīs divas maņas papildina viena otru šajā projektā. Tas ir patiešām pārsteidzoši, ka mūsdienu pieredzi, piemēram, paplašināto realitāti, izmanto, lai bagātinātu lietotāju pieredzi," raksturo šī gada Latvijas Dizaina gada balvas žūrijas komandas dalībniece Anete Žukova.
Jau iepriekš Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simtgades sezonā klajā laistais darbs bija plūcis laurus grāmatu mākslas konkursā Zelta ābele kategorijā Dokumentālie izdevumi. "Dizaina mērķis bija iemiesot mūzikas ritmu un akadēmijas gaiteņos esošo vibrāciju – ar teksta izkārtojumu, eksperimentāli grafiskām ilustrācijām un spēcīgu fotogrāfiju," norāda veidotāju komanda, par kuras lielāko atradumu ir kļuvusi doma – kas būtu mūsu acu priekšā, ja mūzika būtu redzama? Kādus triepienus mūziķi radītu, ja viņu instrumenti būtu iemērkti krāsā? Atbildes uz šiem jautājumiem ir redzamas grāmatā, kurā publicētos «gleznojumu» attēlus var noskenēt un noskatīties to tapšanas procesu.
Magnētiskā grafika
Pirmo reizi konkursa Latvijas Dizaina gada balva pasniegšanas vēsturē iesniegtie darbi un vēlāk arī nominanti tika dalīti un vērtēti atsevišķās kategorijās. Grafikas dizaina kategorijā uzvarēja jau pieminētais izdevums Stories in Sounds. Produktu dizaina kategorijā tika izraudzīti trīs otro vietu ieguvēji. To vidū bija gaisa biofiltrs Elpo plantbots (uzņēmums Elpo), transformējamās trepītes bērniem HappyMoon (SIA Velo Machine, autors: Aleksejs Golovņovs) un mēnešreižu apakšveļa Thatday (autores: Kintija Anna Bērzkalne un Līga Rīga). Digitālā dizaina kategorijā pirmo vietu izpelnījās digitālā spēle Grunnd [Prologs], kuras autors ir Olafs Ošs. "Izskats un izjūta pārnes dizainera aprakstītās emocijas. Man šķiet, ka tas ir labi izdarīts. Grafika ir efektīva, magnētiska. Ļoti iespaidīga stāstītāja balss," uzsver žūrijas komandas dalībnieks Patriks Abatista.
Pakalpojumu, politiku un stratēģiju dizaina kategorijā uzvarēja eksperiments Metropole 3.0 – SIA Tet pāreja uz hibrīddarba modeli, kura autori ir Ingrīda Rone, Madara Zelčāne, Jeļena Solovjova, Edmunds Medvedevs, Anda Mūrniece un Agnese Lazareva. "Lieliska dizaina pieejas izmantošana iekšējiem procesiem un politikai. Labi prezentēts un izskaidrots, kā darbinieki tika iesaistīti no lietotāju izpētes līdz ideju ģenerēšanai, prototipu veidošanai un testēšanai. Piedāvātie risinājumi ne tikai atbilst darbinieku vajadzībām, bet rada arī ietaupījumus un iespēju gūt papildu ieņēmumus," atklāj žūrijas komandas dalībnieks Pjotrs Svjateks.